Super League: Εξαιρετικός ο ΟΦΗ, 4-1 τον Πανιώνιο - iefimerida.gr

Super League: Εξαιρετικός ο ΟΦΗ, 4-1 τον Πανιώνιο

Φάση από τον αγώνα ΟΦΗ-Πανιώνιος
Φάση από τον αγώνα ΟΦΗ-Πανιώνιος /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο ΟΦΗ για ακόμη ένα ματς έδειξε τα... δόντια του και κέρδισε 4-1 στο Ηράκλειο τον Πανιώνιο.

Ολοκληρωτικό ποδόσφαιρο ξανά από τον ΟΦΗ που με πρωταγωνιστή τον Σεμέντο διέλυσε με 4-1 τον Πανιώνιο, ο οποίος είχε ακυρωθέν γκολ μέσω VAR στο 1-1, συνεχίζοντας τις… υψηλές πτήσεις στη Super League!

Η ομάδα του Ηρακλείου έφτασε έτσι τα 14 τέρματα στο πρωτάθλημα, έχοντας την κορυφαία επίθεση, ενώ παράλληλα έκανε το 3Χ3 στο γήπεδό του, όπου πετυχαίνει το… ένα γκολ μετά το άλλο, για να ανέβει παράλληλα με το σημερινό «τρίποντο» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας! Ο Σεμέντο ήταν εκείνος που… άνοιξε αλλά και έκλεισε τον χορό των τερμάτων για τον ασταμάτητο ΟΦΗ, σκοράροντας στο 31’ και στο 81’, ενώ μεσολάβησαν τα τέρματα των Νέιρα στο 55ο και Τσιλιανίδη στο 71ο λεπτό. Οι Νεοσμυρνιώτες από την πλευρά τους προηγήθηκαν μόλις στο 9’, με το τρίτο φετινό γκολ του Αραμπούλι ενώ πέτυχαν ένα ακόμα τέρμα που ακυρώθηκε ωστόσο με τη χρήση VAR, στο 40ο λεπτό για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης.

Οι ενδεκάδες στο ΟΦΗ-Πανιώνιος 4-1

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μαρινάκης, Νάστος, Γιαννούλης, Κοροβέσης (77’ Κουτρουμπής), Νέιρα (85’ Στάικος), Σακόρ, Τσιλιανίδης, Ναμπί (82’ Μάνος), Σεμέντο, Φιγκεϊρέδο.

Πανιώνιος: Κότνικ, Παπαγεωργίου (79’ Δούμτσιος), Ευαγγέλου, Σταυρόπουλος, Σαραμαντάς, Μαξίμοβιτς, Κόρμπος, Παπανικολάου, Μιλόγεβιτς, Τσιλούλης (59’ Καμαρά), Αραμπούλι.