Youth League: Βαριά ήττα (6-0) για τους νέους του Ολυμπιακού από την Μπάγερν - iefimerida.gr

Youth League: Βαριά ήττα (6-0) για τους νέους του Ολυμπιακού από την Μπάγερν

Παίκτες της Μπάγερν Μονάχου πανηγυρίζουν στο 6-0 επί του Ολυμπιακού
Παίκτες της Μπάγερν Μονάχου πανηγυρίζουν στο 6-0 επί του Ολυμπιακού /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: FCB

Tη συντριβή με 6-0 από την ομάδα νέων της Μπάγερν Μονάχου γνώρισε η Κ19 του Ολυμπιακού στο Μόναχο, στο πλαίσιο του Youth League.

Η ομάδα του Αντώνη Νικοπολίδη άντεξε ένα ημίχρονο, αλλά στη συνέχεια έμεινε με δέκα παίκτες και κατέρρευσε. Στο 43ο λεπτό, ο Τίλμαν άνοιξε το σκορ για τη γερμανική ομάδα, ενώ στο ξεκίνημα της επανάληψης άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες με τον Μπέλιτς στο 47’ να αποβάλλεται για το πέναλτι στο οποίο υπέπεσε, αφήνοντας με δέκα παίκτες την ομάδα του Νικοπολίδη.

Ο Μέιερ ευστόχησε στο πέναλτι για το 2-0 και όλα άλλαξαν εντελώς για τους «ερυθρόλευκους». Με το δεύτερο γκολ του από το σημείο του πέναλτι ο Μέιερ έγραψε το 3-0, ενώ ο Γιόχανσον με δύο δικά του τέρματα αυτή τη φορά έφερε το ματς στο 5-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τίλμαν στο 83’. Υπενθυμίζεται ότι στο ματς που είχε γίνει στου Ρέντη οι Βαυαροί είχαν επικρατήσει με σκορ 4-0, σε ένα παιχνίδι που είχε σημαδευτεί από επεισόδια.