Youth League: Οι μικροί του Ολυμπιακού στο 1-1 με την Τότεναμ στο Ρέντη - iefimerida.gr

Youth League: Οι μικροί του Ολυμπιακού στο 1-1 με την Τότεναμ στο Ρέντη

Η ομάδα του Ολυμπιακού στο Youth League
Πήρε ισοπαλία η ομάδα Νέων του Ολυμπιακού /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: OLYMPIACOS

Ισόπαλοι αναδείχθηκαν οι Νέοι του Ολυμπιακού απέναντι στην Τότεναμ στο Ρέντη, στην πρεμιέρα των ομίλων του Youth League.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1, με τον Φέκκα να ισοφαρίζει το γκολ του Πάροτ και τον Μπουλάρι να έχει δοκάρι για τον Ολυμπιακό τρία λεπτά πριν το τέλος. Ο Ολυμπιακός ήταν πολύ καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο. Από αδράνεια της άμυνας, ο Πάροτ κατάφερε στο 11’ να κάνει το 0-1, με τους «ερυθρόλευκους» να έχουν πολύ καλή στιγμή με τον Βοΐλη στο 14’ για να ισοφαρίσουν, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό, το σουτ του Κατσαβάκη έφυγε λίγο έξω. Το 1-1 ήρθε στο 32’ για τον Ολυμπιακό, μετά από ωραία δημιουργία του Βοΐλη και ωραίο πλασέ του Φέκκα μέσα από την περιοχή, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Τζολάκης κράτησε ανέπαφη την εστία του σε προσπάθεια του Κλαρκ. Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες αλληλοεξουδετερώθηκαν, με το παιχνίδι να είναι μοιρασμένο, κατά κύριο λόγο στο κέντρο του γηπέδου. Ο Μπουλάρι έπιασε φοβερό σουτ στο 87ο λεπτό, ωστόσο είδε την μπάλα να σταματά στη συμβολή οριζοντίου και αριστερού δοκαριού.

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός-Τότεναμ 1-1

Ολυμπιακός : Τζολάκης, Μαρτίνης, Γκοτζαμανίδης, Belic (Συρμής 80’), Ντουμάνης, Νεοφυτίδης, Νικόλης (Λιάτσος 67’), Φέκκας, Σουρλής (Ασλανίδης 80’), Κατσαβάκης (Αρσενίδης 46’), Βοΐλης (Μπουλάρι 65’).

Τότεναμ: Oluwayemi, Lyons-Foster, White, Bowden (Lusala 71’), Binks, Eyoma, Markanday, Maghoma, Richards, Parrott, Clarke (Whittaker 89’).