Ισπανία: Ο τερματοφύλακας της Σεβίλης, Μπόνο σκοράρει στο 95' και ισοφαρίζει [βίντεο] - iefimerida.gr

Η Σεβίλλη «έκλεψε» το βαθμό στην έδρα της Βαγιαδολίδ στο 94ο λεπτό, χάρις στο γκολ του τερματοφύλακά της, Μπόνο.

Ο οποίος στην τελευταία φάση του ματς είχε προωθηθεί και μετά από σύγχυση στα καρέ των γηπεδούχων κατάφερε με πλασέ να σκοράρει και να «σώσει την παρτίδα» για τους Ανδαλουσιάνους (1-1).

Την τελευταία φορά που είχε σκοράρει γκολκίπερ στην La Liga ήταν στις 21 Ιανουαρίου, όταν ο 29χρονος πορτιέρε της Εϊμπάρ, Μάρκο Ντμίτροβιτς, είχε εκτελέσει πέναλτι στο 12ο λεπτό ανοίγοντας το σκορ στο ματς με την Ατλέτικο.

Όσον αφορά το τελευταίο γκολ που πέτυχε τερματοφύλακας στη ροή αγώνα ήταν στην περίοδο 2010/2011. Τότε ο Ντάνι Αρανθούμπια είχε σκοράρει στην αναμέτρηση ανάμεσα στην Αλμερία και στην Ντεπορτίβο Λα Κορούνια.