Super League: Επαγγελματική νίκη για τον Ολυμπιακό, 2-0 την Λαμία - iefimerida.gr

Super League: Επαγγελματική νίκη για τον Ολυμπιακό, 2-0 την Λαμία

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε
Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί πανηγυρίζει το γκολ που σημείωσε -Φωτογραφία: EUROKINISSI/ΧΟΥΖΟΥΡΗΣ ΜΑΡΚΟΣ

Επιστροφή στις νίκες για τον Ολυμπιακό, αφού μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό πήρε το τρίποντο μπροστά στον κόσμο του, κερδίζοντας με σκορ 2-0 τη Λαμία στο Γεώργιος Καραϊσκάκης για την 5η αγωνιστική της Super League.

Τα τέρματα για τους γηπεδούχους ήρθαν και τα δύο στο β' ημίχρονο. Την αρχή για την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς έκανε ο Σουντανί στο 61'. Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα του Αλγερινού με την ερυθρόλευκη φανέλα. Το τελικό 2-0 διαμόρφωσε εννέα λεπτά αργότερα ο Ελ Αραμπί.

Πλέον ο Ολυμπιακός στρέφει την προσοχή του στο ματς της Τρίτης (1/10) στο Βελιγράδι με αντίπαλο τον Ερυθρό Αστέρα για τη φάση των ομίλων του Uefa Champions League.

Οι ενδεκάδες στο Ολυμπιακός-Λαμία

Ολυμπιακός (Πέντρο Μαρτίνς): Σα, Ελαμπντελαουί, Σεμέντο (88’ Παπαδόπουλος), Μπα, Κούτρης, Γκιλιέρμε, Καμαρά, Ποντένσε (78’ Μπενζιά), Βαλμπουενά (63’ Λοβέρα), Σουντανί, Ελ Αραμπί

Λαμία (Σωτήρης Αντωνίου): Βελλίδης, Αντέτζο, Πλιάτσικας (43’ Τζανετόπουλος), Καραμάνος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς (75’ Μπουλούλης), Δημούτσος, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας (60’ Τουράμ)