Super League: «Βόμβα» της Λάρισας με 2-3 μέσα στο Χαριλάου επί του Aρη! - iefimerida.gr

Super League: «Βόμβα» της Λάρισας με 2-3 μέσα στο Χαριλάου επί του Aρη!

Αμρ Ουάρντα
Αμρ Ουάρντα -Φωτογραφία: INTIME/ΤΟΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Μεγάλο τρίποντο και μάλιστα εκτός έδρας με σκορ 2-3 πήρε η Λάρισα στη Θεσσαλονίκη όπου αντιμετώπισε την ομάδα του Αρη για την 5η αγωνιστική της Super League 1.

Μπορεί ο Αρης να πήρε νωρίς τα ηνία στο ματς με τέρματα του Βέλεθ (10') και του Γκάμα (12'), ωστόσο η ΑΕΛ κατάφερε και έφερε τούμπα στην αναμέτρηση. Το έναυσμα για την ολική ανατροπή έδωσε στο 20' ο Νούντιτς, ενώ στο 33' ο ίδιος παίκτης ισοφάρισε για την Λάρισα. Το γκολ της λύτρωσης που τελικά χάρισε και τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου πέτυχε ο Αιγύπτιος, Αμρ Ουάρντα στο 74'.

Θρίλερ στο τέλος της αναμέτρησης Αρης-Λάρισα

Να σημειωθεί ότι τα τελευταία λεπτά του ματς (90+7) ο διαιτητής Σκουλάς υπέδειξε το σημείο του πέναλτι υπέρ του Αρη, ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα μέσω VAR άλλαξε την απόφασή του. Αρχικά ο ρέφερι είδε χέρι στην περιοχή της ΑΕΛ, ωστόσο λίγο αργότερα καταλόγισε επιθετικό φάουλ σε βάρος του Βαγγέλη Μόρα.

Οι ενδεκάδες στο Αρης-Λάρισα, 2-3

ΑΡΗΣ (Τερζής): Εμαν, Κόρχουτ, Ροζ, Βέλεθ, Σούντγκρεν, Ματίγια, Μπα (71’ Ντουάρντε), Μπρούνο Γκάμα (62’ Λάρσον), Φετφατζίδης (77’ Μαρτίνες), Ντιγκινί, Ιντέγε.

ΑΕΛ (Γρηγορίου): Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μόρας, Σετσέροβιτς (77’ Μπαστός), Μπράλιτς, Κάτσε, Μπέρτος, Ουάρντα (90’ Γκόικοβιτς), Στάνκοβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς (65’ Φατιόν), Νούνιτς