Super League: Μεγάλο διπλό (2-3) με ανατροπή του Ατρομήτου στο Βόλο

Φάση από τον αγώνα Βόλος-Ατρόμητος /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο Βόλος κέρδισε στα πρώτα λεπτά με 2-0 τον Ατρόμητο, αλλά στο τέλος χαμογέλασαν οι Περιστεριώτες.

Ο Ατρόμητος πήρε ένα πολύτιμο «τρίποντο» και μαζί μια βαθμολογική ανάσα που θα τον βοηθήσει για την συνέχεια. Ο Βόλος σκόραρε στο 7' και στο 36' με τον Τόρες. Ειδικά το δεύτερο γκολ ήταν εξαιρετικό με τον παίκτη του Βόλου να παίρνει την μπάλα από την άμυνα του και με φοβερή κούρσα να σκοράρει το 2-0. Εκεί όμως αντέδρασε ο Ατρόμητος. Μείωσε με τον Ανδρούτσο στο 39', ενώ πριν το ημίχρονο ισοφάρισε σε 2-2 με πέναλτι του Μανούσου στο 45'. Το γκολ της νίκης έβαλε ο Γιακουμάκης στο 63'.

Έτσι, λοιπόν, οι Περιστεριώτες συνεχίζουν τη διαδικασία συλλογής βαθμών μετά το κάκιστο ξεκίνημά τους, φτάνοντας στους 8, τη στιγμή που οι Βολιώτες υπέστησαν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους, αλλά παραμένουν στο «μαξιλαράκι» των 9 βαθμών.

Οι ενδεκάδες στο Βόλος-Ατρόμητος 2-3

Βόλος (Φεράντο): Γκαραβέλης, Λύρατζης, Δημόπουλος (45' Διαμαντής), Μπασόνγκ, Φεράρι, Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Ατιγιάτ (58' Γέντρισεκ), Μουνίθ (66' Μυστακίδης), Τόρες, Μάντζης.

Ατρόμητος (Αναστασίου): Μανδάς, Κιβρακίδης, Γούτας, Ρισβάνης, Κατράνης, Μπαένα, Χαρίσης, Ανδρούτσος, Γιακουμάκης (86' Ενσικουλού), Μανούσος (74' Γκάλο), Ρόσα (66' Ουγκράι).