Super League: «Ανάσα» για Ατρόμητο, 2-0 τον Παναιτωλικό

Πανηγυρισμοί στο γκολ του Ατρόμητου -Φωτογραφία: ΙΝΤΙΜΕ/ΧΡΥΣΟΧΟΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

Επαγγελματική νίκη με σκορ 2-0 πήρε ο Ατρόμητος στο Περιστέρι απέναντι στον Παναιτωλικό για την 5η αγωνιστική της Super League και πήρε σημαντική βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Γιάννη Αναστασίου, ο Μανούσος ο οποίος πέτυχε και τα δύο τέρματα των γηπεδούχων, ένα σε κάθε ημίχρονο. Η αρχή έγινε μόλις στο 4' λεπτό, ενώ το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στο 87'. Μετά το πρώτο τέρμα που δέχθηκε με το καλημέρα ο Παναιτωλικός, η ομάδα του Αγρινίου έδειξε να βρίσκει σιγά σιγά τα πατήματά της στον αγωνιστικό χώρο, ωστόσο οι Περιστεριώτες δεν άφησαν περιθώρια για περεταίρω ελπίδες.

Σημειώνεται ότι αυτό ήταν το πρώτο τρίποντο για την ομάδα του Περιστερίου που πλέον κοιτά την συνέχεια του πρωταθλήματος με μεγαλύτερη αισιοδοξία.

Οι ενδεκάδες στο Ατρόμητος-Παναιτωλικός

Ατρόμητος (Γιάννης Αναστασίου): Μανδάς, Κιβρακίδης, Κατράνης, Ρισβάνης, Γούτας, Χαρίσης, Μπαένα, Νταβιώτης (84' Γιακουμάκης), Ρόσα (64' Μάντσον), Ούμπιδες (80' Ανδρούτσος), Μανούσος

Παναιτωλικός (Λουίς Κάστρο): Κνετ, Μπάλμπι, Λουσέρο, Μιμίτο (90+1' Καββαδίας), Μάλης, Ντίαζ (52' Ρομάν), Ντάλσιο, Σανιά, Γιοβάνοβιτς, Μοράρ, Αριγίμπι (84' Ντουάρτε)