Σέλτικ: «Τρίποντο» με buzzer beater του Γιακουμάκη [βίντεο] - iefimerida.gr

Σέλτικ: «Τρίποντο» με buzzer beater του Γιακουμάκη [βίντεο]

Γιώργος Γιακουμάκης
Γιώργος Γιακουμάκης / Φωτογραφία: Twitter

Ο Γιώργος Γιακουμάκης λύτρωσε στις καθυστερήσεις τη Σέλτικ και τη χάρισε τη νίκη με 2-1 στην έδρα της Σεντ Τζόνστον, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Σκωτίας.

Η πρωτοπόρος του πρωταθλήματος είχε στην αρχική ενδεκάδα τον Ελληνα φορ και προηγήθηκε με το αυτογκόλ του Κονσιντίνε στο 42ο λεπτό. Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Μίτσελ και ενώ όλα έδειχναν πως θα έπαιρναν το βαθμό της ισοπαλίας, στο 95ο λεπτό ο Γιακουμάκης νίκησε την αντίπαλη άμυνα και χάρισε τη νίκη στην ομάδα της Γλασκώβης.