Premier League: Απίστευτη ανατροπή της Λίβερπουλ, σε λίγα λεπτά στο τέλος έβαλε 2 γκολ και κέρδισε 2-1 την Αστον Βίλα

Ο Σαντιό Μανέ της Λίβερπουλ /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: AP

Με δύο γκολ από το 87’ και μετά, η ψυχωμένη Λίβερπουλ έφερε... τούμπα την Άστον Βίλα και την κέρδισε 1-2.

Πλέον, υποδέχεται την άλλη εβδομάδα την Μάντσεστερ Σίτι, που κέρδισε επίσης με ανατροπή της Σαουθάμπτον, στο +6. Παρότι βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο για 87’ λεπτά, η ομαδάρα του Γιούργκεν Κλοπ κατάφερε να βρει δύο τέρματα και να πάρει ένα απίθανο τρίποντο! Το γκολ του Τρεζεγκέ στο 21ο λεπτό μετά από την ολιγωρία της «κόκκινης» άμυνας, έφερε τα πάνω κάτω για μέτρια ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ. Οι «κόκκινοι», όμως, δεν το παράτησαν. Αφού γλίτωσαν από τις φαρμακερές αντεπιθέσεις της Βίλα κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 87΄με την καρφωτή κεφαλιά του καλύτερού της παίκτη, Ρόμπερτσον. Και είδαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων τον Μανέ να έρχεται ως απο μηχανής Θεός και να σκοράρει, επίσης, με κεφαλιά για το 2-1, δίνοντας το έναυσμα για έξαλλους πανηγυρισμούς στους φίλους της ομάδας από το Μερσεϊσάιντ.