Premier League: Η Αρσεναλ «καταδίκασε» σε υποβιβασμό τη Φούλαμ με γκολ στο 90'+7' - iefimerida.gr

Στιγμιότυπο από το Αρσεναλ-Φούλαμ
Στιγμιότυπο από το Αρσεναλ-Φούλαμ/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Η Φούλαμ βρέθηκε πολύ κοντά σε μια μεγάλη νίκη, που θ' αναπτέρωνε τις ελπίδες της για παραμονή στην κατηγορία, στην έδρα της Αρσεναλ, αλλά τελικά ισοφαρίστηκε στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, για την 32η αγωνιστική της Premier League (1-1).

Η ομάδα του Σκοτ Πάρκερ με το γκολ-πέναλτι του Τζος Μέιγια στο 59ο λεπτό πήρε την πρωτοπορία στο σκορ και κρατούσε τη νίκη για να συνεχίσει να ελπίζει πως θα καταφέρει τελικά ν' αποφύγει τον υποβιβασμό.

Ο Νκέτια, όμως, ισοφάρισε για την ομάδα του Μίκελ Αρτέτα στο 97' και έκοψε τη χαρά των φιλοξενούμενων.

Αποτελέσματα Premier League

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 32ης αγωνιστικής, οι σκόρερ και η βαθμολογία της Premier League:

• Έβερτον-Τότεναμ 2-2 (31' πεν., 62' Σίγκουρτσον - 27', 69' Κέιν)
  • Νιούκαστλ-Γουέστ Χαμ 3-2 (36' αυτ. Ντιόπ, 41' Ζοέλινγκτον, 82' Γουίλοκ-73' Ντιόπ, 80' πεν. Λίνγκααρντ)
  • Γουλβς-Σέφιλντ Γιουν. 1-0 (60΄ Χοσέ)
  • Άρσεναλ-Φούλαμ 1-1 (90'+ Νκέτια-59' πεν. Μέιγια)