Premier League: Πήρε «εκδίκηση» από τον Μουρίνιο η Γιουνάιτεντ, 1-3 τη Τότεναμ - iefimerida.gr

Premier League: Πήρε «εκδίκηση» από τον Μουρίνιο η Γιουνάιτεντ, 1-3 τη Τότεναμ

Πανηγυρίζει ο Φρεντ
Πανηγυρίζει ο Φρεντ/ Φωτογραφία: AP IMAGES

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πήρε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο επικρατώντας 1-3 της Τότεναμ.

Η Τότεναμ είχε την έδρα, προηγήθηκε 1-0 στο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να πάρει ούτε το βαθμό απέναντι στην εντυπωσιακή το τελευταίο διάστημα Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που με τρία γκολ στην επανάληψη πήρε τη νίκη με 3-1 στο Λονδίνο και μείωσε από την κορυφή και τη Σίτι στους 11 βαθμούς, με 7 αγωνιστικές να απομένουν για τη λήξη.

Οι «πετεινοί» του Μουρίνιο, που έχασαν άλλη μια ευκαιρία για να πλησιάσουν την τετράδα, άνοιξαν το σκορ με τον Σον στο 40΄, αλλά στο 59΄ ο Φρεντ έφερε το παιχνίδι στα ίσα και στο 79΄ ο πολύπειρος Καβάνι έδωσε προβάδισμα στους «κόκκινους διαβόλους», για να διαμορφώσει το τελικό σκορ σε μια από τις τελευταίες φάσεις του παιχνιδιού ο Γκρίνγουντ.