Πλέι άουτ Super League: Νίκησε μετά από σχεδόν τρεις μήνες ο ΟΦΗ, 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα - iefimerida.gr

Πανηγυρίζουν οι παίκτες του ΟΦΗ
Πανηγυρίζουν οι παίκτες του ΟΦΗ/ Φωτογραφία: Intime news

Βαθιά βαθμολογική «ανάσα» πήρε ο ΟΦΗ, πανηγυρίζοντας την πρώτη του νίκη στη Super League μετά από σχεδόν τρεις μήνες.

Η κρητική ομάδα επικράτησε στο γήπεδο «Θόδωρος Βαρδινογιάννης» 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, σε αναμέτρηση για τη 2η αγωνιστική των πλέι-άουτ, και ανέβηκε στους 23 βαθμούς, αφήνοντας πίσω του Παναιτωλικό και ΑΕΛ, που κοντράρονται σε λίγη ώρα στη Λάρισα.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου με τον Παμλίδη, αλλά τα γκολ των Σαρδινέρο (52΄) και Σολίς (61΄ με πέναλτι) έδωσαν στον ΟΦΗ το πρώτο του «τρίποντο» μετά τις 7 Ιανουαρίου και το 2-0 επί της Λαμίας (έκτοτε οι Κρήτες είχαν πάρει μόλις δύο βαθμούς σε δώδεκα αγώνες).

ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 2-1

ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Λυμπεράκης, Βούρος, Διαμαντής, Μαρινάκης, Σακόρ, Μεγιάδο, Σολίς (76΄ Μπαλογιάννης), Στάρτζεον (81΄ Νοικοκυράκης), Γρίβας (46΄ Σόουζα / 90΄ Βαφέας), Σαρδινέρο

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρη Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Παντελάκης, Πίρσμαν, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Μπρένερ (58΄ Μιλιντσεάνου), Ελευθεριάδης (46΄ Νάουμετς), Παμλίδης