Επιστροφή στις νίκες για το Μιλγουόκι με double double του Αντετοκούνμπο -Υπέταξε τους Γουόριορς - iefimerida.gr

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο προσποιείται ότι θα σουτάρει σε παίκτη του Γκόλντεν Στέιτ
Εξαιρετικός ο Αντετοκούνμπο κόντρα στο Γκόλντεν Στέιτ, επέστρεψαν στις νίκες οι Μπακς / Φωτογραφία: AP

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μιλγουόκι Μπακς συνέχισαν με νίκη τη μίνι περιοδεία τους στη Δύση, για το πρωτάθλημα του NBA.

Μετά την ήττα στο Σαν Αντόνιο, ταξίδεψαν στο Σαν Φρανσίσκο, όπου επικράτησαν έστω και δύσκολα των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς, με 107-98. Ο Greek Freak για άλλο ένα ματς έκανε double double με 30 πόντους (10/21 σουτ με 1 τρίποντο και 9/13 βολές) και 12 ριμπάουντ, ενώ είχε ακόμη 4 ασίστ και ένα κλέψιμο σε 32 λεπτά συμμετοχής.

Εξαιρετικός ήταν και ο «παρτενέρ» του στην επίθεση, Κρις Μίντλετον, με 21 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους, ο Μπερκς από τον πάγκο, σημείωσε 19, ενώ οι υπόλοιποι έμεινα στα ρηχά, σουτάροντας με το «φτωχό» 37.2%.

Σπουδαία νίκη για Ντένβερ στο Ντάλας

Στα άλλα παιχνίδια της βραδιάς, οι Ντένβερ Νάγκετς πήραν σπουδαία νίκη στο Ντάλας με 107-107, χάρη σε καλάθι του Γιόκιτς, ενώ οι πρωταθλητές Τορόντο Ράπτορς, επικράτησαν στην παράταση με 112-110 στην έδρα της Ουάσιγκτον. Τέλος, στο ματς Ατλάντα – Χιούστον, οι Γιανγκ και Χάρντεν έκαναν τρομερά πράγματα για τις ομάδες τους, με 42 και 41 πόντους αντίστοιχα, με το Χιούστον ωστόσο να παίρνει τη νίκη με 122-115.