NBA: Τέλος με ήττα στην κανονική σεζόν για τους Μπακς χωρίς Αντετοκούνμπο -Ετοιμάζονται για τα πλέι οφ με Ορλάντο - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα Μιλγουόκι - Μέμφις
Το Μιλγουόκι ολοκλήρωσε με ήττα την κανονική σεζόν στο NBA και ετοιμάζεται για τα πλέι οφ / Φωτογραφία: AP

Με ήττα έκλεισαν οι Μιλγουόκι Μπακς την κανονική σεζόν στο NBA.

Η ομάδα του Μιλγουόκι, που έπαιξε χωρίς τον τιμωρημένο Γιάννη Αντετοκούνμπο, ηττήθηκε από τους Μέμφις Γκρίζλις με 119-106 και πλέον ετοιμάζεται για τα πλέι οφ, όπου στον πρώτο γύρο θα αντιμετωπίσουν τους Ορλάντο Μάτζικ.

Το Μιλγουόκι έκανε άλλη μία άσχημη εμφάνιση, με τον Θανάση Αντετοκούνμπο να παίρνει χρόνο συμμετοχής, αλλά να μην είναι σε καλή μέρα. Σε 18 λεπτά σημείωσε 2 πόντους (1/4 σουτ και 0/3 βολές), 1 ριμπάουντ, 2 ασίστ και ένα κλέψιμο.

Για τους νικητές, που με αυτή τη νίκη θα παίξουν στα μπαράζ των θέσεων 8-9 με φόντο την πρόκριση στα πλέι οφ, δύο παίκτες σημείωσαν triple double. Ο Γιόνας Βαλατσιούνας είχε 26 πόντους με 19 ριμπάουντ και 12 ασίστ και ο Τζα Μοράντ σημείωσε 12 πόντους, είχε 13 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Επαιξε ο Κώστας Αντετοκούνμπο με τους Λέικερς

Συμμετοχή σήμερα είχε και ο τρίτος αδερφός της οικογένειας Αντετοκούνμπο, ο Κώστας, που πήρε χρόνο συμμετοχής στο ματς των Λέικερς με το Σακραμέντο. Ένα παιχνίδι αδιάφορο για τους Λέικερς που ηττήθηκαν με 136-122, με τον μικρό εκ των τριών αδερφών Αντετοκούνμπο, να αγωνίζεται για 11 λεπτά και να έχει αξιόλογη παρουσία με 7 πόντους (3/3 σουτ,1/2 βολές), 2 ριμπάουντ και μία ασίστ.