NBA: Ανώδυνη ήττα για Μπακς- Δεν έπαιξε στο β’ μέρος ο Αντετοκούνμπο - iefimerida.gr

NBA: Ανώδυνη ήττα για Μπακς- Δεν έπαιξε στο β’ μέρος ο Αντετοκούνμπο

Ο Αντετοκούνμπο μαρκάρεται από παίκτη των Μπρούκλιν Νετς
Ελάχιστα έπαιξε ο Αντετοκούνμπο στην ήττα των Μπακς από τους Μπρούκλιν Νετς / Φωτογραφία: AP

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μην παίζει στο δεύτερο ημίχρονο, οι Μιλγουόκοι Μπακς γνώρισαν την δεύτερη ήττα τους σε τρία παιχνίδια, μετά την επανέναρξη του NBA.

Τα «ελάφια» ηττήθηκαν από τους πολύ καλούς σε αυτό το ματς, Μπρούκλιν Νετς, με σκορ 119-116, με τον Ελληνα άσο να αγωνίζεται μόνο για 16 λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, όπως και οι υπόλοιποι βασικοί παίκτες. Σε αυτό το διάστημα σημείωσε 16 πόντους με 6 ριμπάουντ και 4 ασίστ, έχοντας μάλιστα 7/8 σουτ, αλλά και τρία λάθη. Το Μπρούκλιν έκανε εξαιρετικό ματς και οι παίκτες του ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι από την γραμμή του τρίποντου (σημείωσαν 21 τρίποντα στο ματς), φτάνοντας στη νίκη.

Ο Αντετοκούνμπο δεν ήταν ευχαριστημένος με την εικόνα της ομάδας του και δεν έλειψαν και τα νεύρα καθώς πήγε να αρπαχτεί με αντίπαλό του, ο οποίος τον έριξε στο έδαφος σε μια διεκδίκηση ενός ριμπάουντ. Οι Μπακς πάντως, παρά την ήττα, χρειάζονται μόλις μία νίκη στα υπόλοιπα πέντε παιχνίδια τους, για να εξασφαλίσουν την πρώτη θέση στην ανατολική περιφέρεια. Με την πρωτιά σχεδόν βέβαιη, ο προπονητής της ομάδας, Μ. Μπουλντενχόλζερ, αποφάσισε στο β' μέρος του αγώνα να ξεκουράσει τους βασικούς και έβαλε τους αναπληρωματικούς που πάλεψαν ως το τέλος για τη νίκη, αλλά δεν τα κατάφεραν.