Με γκολ του Λιονέλ Μέσι στις καθυστερήσεις απέφυγε την ήττα η Ιντερ Μαϊάμι [βίντεο] - iefimerida.gr

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση / Φωτογραφία: ASSOCIATED PRESS

Η Ιντερ Μαϊάμι τελικά βρήκε ξανά λύση από τον Λιονέλ Μέσι και απέφυγε την ήττα στο Λος Αντζελες στην έδρα των Γκάλαξι (1-1), για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος των Ηνωμένων Πολιτειών.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 75ο λεπτό με σκόρερ τον Γιόβελιτς και είχαν τον έλεγχο του αγώνα, αλλά στις καθυστερήσεις ο Αργεντινός σούπερ σταρ είπε την τελευταία λέξη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα, μετά από ασίστ του Ζόρντι Αλμπα, γράφοντας το τελικό 1-1.

Να σημειωθεί πως η ομάδα του Λος Αντζελες έμεινε με δέκα παίκτες στο 88ο λεπτό, λόγω αποβολής του Ντελγάδο με δεύτερη κίτρινη.