La Liga: Restart με 4αρα η Μπαρτσελόνα -Κέρδισε 4-0 την Βιγιαρεάλ με καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο - iefimerida.gr

Ο Φατί της Μπαρτσελόνα πανηγυρίζει
Ο νεαρός Φατί άνοιξε τον δρόμο για μια εύκολη νίκη της Μπαρτσελόνα επί της Βιγιαρεάλ / Φωτογραφία: AP

Με εντυπωσιακό τρόπο ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην La Liga η Μπαρτσελόνα.

Η παρέα του Λιονέλ Μέσι έκανε ένα καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο, στο οποίο προηγήθηκε 4-0, σκορ το οποίο και κράτησε ως το τέλος της αναμέτρησης.

Από νωρίς τα δύο γκολ του Φατί (15’, 19’) την έβαλαν σε θέση ισχύος και το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μέσι στο 35’ απλούστευσε πολύ τα πράγματα για τους Καταλανούς. Το τελικό 4-0 έγινε με αυτογκολ του Τόρες στο 45’.

Τα αποτελέσματα της La Liga

• Αλαβές – Χετάφε 0-0
  • Βαλένθια – Ουέσκα 1-1 (38’ Βας – 63’ Σιόβας)
  • Ελτσε – Σοσιεδάδ 0-3 (55’ Πόρτου, 77’ πεν. Γιανουζάι, 90’ Λόπεζ)
  • Μπέτις – Ρεάλ Μαδρίτης 2-3 (35’ Μαντί, 37’ Καρβάλιο – 14’ Βαλβέρδε, 48’ αυτ. Εμερσον, 82’ πεν. Ράμος)
  • Οσασούνα – Λεβάντε 1-3 (38’ Τόρες – 41΄Μαρέλο, 77’ Ρότζερ, 81’ Μοράλες)
  • Εϊμπάρ – Αθλέτικ Μπιλμπάο 1-2 (48’ Κίκε – 40’, 87’ Ουνάι Λόπεζ)
  • Ατλέτικο Μαδρίτης – Γρανάδα 6-1 (9’ Ντιέγκο Κόστα, 47’ Κορέα, 65’ Φέλιξ, 72’ Γιορέντε, 85’, 90’ Σουάρεζ – 87’ Μολίνα)
  • Κάντιθ – Σεβίλλη 1-3 (Σάντες 48’ – 65’ ντε Γιονγκ, 90’ Ελ Χανταντί, 90+6’ Ράκιτιτς)
  • Βαγιαδολίδ- Θέλτα 1-1 (66’ πεν. Γκουαρντιόλα – 44’ Ασπας)
  • Μπαρτσελόνα – Βιγιαρεάλ 4-0 (15’, 19’ Φατί, 35’ πεν. Μέσι, 45’ αυτ. Τόρες)