Λουίς Σουάρες: Δύο γκολ και μια ασιστ στο ντεμπούτο του με την Ατλέτικο -Νίκησε 6-1 τη Γρανάδα [βίντεο] - iefimerida.gr

O Λουίς Σουάρεζ με την φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης
O Λουίς Σουάρεζ με την φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης/ Φωτογραφία: Twitter - Atletico de Madrid

Η Ατλέτικο Μαδρίτης έκανε πάρτι κόντρα στην Γρανάδα (6-1) με τον Λουίς Σουάρες να δείχνει καυτός με το... καλημέρο καθώς σημείωσε δύο γκολ και μία ασίστ σε σχεδόν 20 λεπτά.

Οι «ροχιμπλάνκος» δεν είχαν τον πάγκο τον Ντιέγκο Σιμεόνε αλλά και εντός τεσσάρων γραμμών τον Χιμένες που είναι θετικοί στον covid-19, ωστόσο η Ατλέτικο δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα. Μόλις στο 9' ο Ντιέγο Κόστα έκανε το 1-0, ενώ επτά λεπτά μετά ο Σαούλ είδε τον τερματοφύλακα της Γρανάδα να του λέει «όχι» σε εκτέλεση πέναλτι. Στην επανάληψη ο εξαιρετικός Κορέα, καθάρισε στο 47' την υπόθεση νίκη με τον Ζοάο Φέλιξ να ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1 στα μέσα του ημιχρόνου (65').

Είκοσι λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης ο Λουίς Σουάρες έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα της Μαδρίτης και χρειάστηκε μόλις 2' για να κάνει αισθητή την παρουσία του.

Ο Ουρουγουανός είχε ασίστ για το 4-0 του Γιορέντε και στο 85ο λεπτό πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη νέα του ομάδα, πριν διαμορφώσει το τελικό 6-1 (είχε σκοράρει ο Μολίνα για τους φιλοξενούμενους στο 87') στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και έτσι η Ατλέτικο άρχισε με τον καλύτερο τρόπο τη νέα σεζόν.