Κύπελλο Ελλάδας: Ένταση στο τέλος του ΑΕΛ-ΠΑΟΚ, στα χέρια ήρθαν Αντ. Ζίβκοβιτς και Μπαντιμαγκά

Ένταση επικράτησε μετά το τέλος του αγώνα ΑΕΛ-ΠΑΟΚ / Φωτογραφία: INTIMENEWS / ΚΥΔΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Με τεντωμένα νεύρα τελείωσε ο αγώνας του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ ΑΕΛ και ΠΑΟΚ, στη Λάρισα (1-1 τελικό σκορ), ενώ λίγο έλειψε να ακολουθήσει γενικευμένη σύρραξη.

Μία κλωτσιά του Ζιγκί Μπαντιμπανγκά στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς έβγαλε εκτός εαυτού τον Σέρβο ποδοσφαιριστή του «δικεφάλου» του Βορρά, ο οποίος πήγε να ζητήσει τον λόγο από τον ποδοσφαιριστή των «βυσσινί».

Οι δύο παίκτες πιάστηκαν στα χέρια, με τους ψυχραιμότερους να μπαίνουν ανάμεσα τους για να τους χωρίσουν. Χρειάστηκε μέχρι και η παρέμβαση του Ραζβάν Λουτσέσκου, ώστε να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Ωστόσο, αποφεύχθηκαν τα πολύ χειρότερα, με το επεισόδιο να λήγει εκεί, πριν πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις.

Υπενθυμίζεται ότι, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να «δραπετεύσει» με την ισοπαλία από τη Λάρισα, χάρη σε ένα γκολ του Κούτριτς στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.