Eurobasket 2022: Όλες οι τηλεοπτικές μεταδόσεις μέχρι τον τελικό -Δείτε το πρόγραμμα της Εθνικής - iefimerida.gr

Eurobasket 2022: Όλες οι τηλεοπτικές μεταδόσεις μέχρι τον τελικό -Δείτε το πρόγραμμα της Εθνικής

Εθνική ομάδα μπάσκετ
Εθνική ομάδα μπάσκετ / Φωτογραφία: Eurokinissi
NEWSROOM IEFIMERIDA.GR

Η ώρα της γιορτής του μπάσκετ έφτασε, και αύριο (1/9) γίνεται το πρώτο τζάμπολ στο Eurobasket 2022. Όλοι οι αγώνες (είτε ζωντανά είτε σε μαγνητοσκόπηση) θα μεταδοθούν από τα κανάλια της ΕΡΤ, όπως μπορείτε να δείτε στο πρόγραμμα που ακολουθεί.

Ο πρώτος αγώνας είναι αυτός ανάμεσα σε Ισπανία και Βουλγαρία, ο οποίος θα μεταδοθεί από την ΕΡΤ3 (1/9, 14:30).

ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Η Εθνική μας ομάδα μπάσκετ κάνει πρεμιέρα μεθαύριο, Παρασκευή 2/9, με αντίπαλο την Κροατία. Στις 3 Σεπτεμβρίου κοντράρεται με την Ιταλία, στις 5/9 παίζει με τη Μεγάλη Βρετανία, στις 6/9 με Ουκρανία και οι υποχρεώσεις της στη φάση των ομίλων κλείνουν με αντίπαλο την Εσθονία στις 8 Σεπτεμβρίου.

Eurobasket 2022: Όλο το τηλεοπτικό πρόγραμμα

ΠΕΜΠΤΗ 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 14:30-16:30 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 20:00-22:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΒΕΛΓΙΟ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-23:30 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 23:30-00:30 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:30-02:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ - ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 2 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 12:00-14:00 | Δ’ ΟΜΙΛΟΣ, ΤΟΥΡΚΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (Μ), ΕΡΤ3
  • 15:15-17:15 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:00-20:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 22:00-00:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:00-02:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ - ΕΛΛΑΔΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 12:00-14:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε), ΕΡΤ3
  • 15:15-17:15 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:00-20:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 18:45-20:45 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ζ), ΕΡΤ SPORTS
  • 20:00-22:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 22:00-00:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:00-02:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΕΛΛΑΔΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 12:00-14:00 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 2Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΑΛΛΙΑ (Ε), ΕΡΤ3
  • 15:30-17:30 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 17:15-19:15 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΙΣΠΑΝΙΑ – ΒΕΛΓΙΟ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 18:45-20:45 | Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΛΟΒΕΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-23:30 | Β΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 00:30-01:30 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:30-03:00 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΓΕΩΡΓΙΑ (Μ), ΕΡΤ3
  • 15:15-17:15 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΕΣΘΟΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:00-20:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 22:00-00:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΟΥΚΡΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:00-02:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 1Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΤΡΙΤΗ 6 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 3Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ (Μ), ΕΡΤ3
  • 15:15-17:15 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΣΘΟΝΙΑ – Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:00-20:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 20:00-22:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 22:00-00:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΤΑΛΙΑ – ΚΡΟΑΤΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 22:00-00:00 | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ζ), ΕΡΤ SPORTS
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 02:00-03:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΕΛΛΑΔΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | Δ΄ΟΜΙΛΟΣ – 4Η ΑΓ. ΙΣΡΑΗΛ – ΣΕΡΒΙΑ (Ε), ΕΡΤ3
  • 14:30-16:30 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΤΟΥΡΚΙΑ – ΙΣΠΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 16:30-18:30 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ – ΒΟΣΝΙΑ (Μ 15:30), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 21:30-23:30 | Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΟΥΓΓΑΡΙΑ – ΓΕΡΜΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 23:30-00:30 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:30-02:00 |Β’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΑΛΛΙΑ – ΣΛΟΒΕΝΙΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | Α’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΑ – ΜΑΥΡΟΒΟΥΝΙΟ (M), ΕΡΤ3
  • 15:15-17:15 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΚΡΟΑΤΙΑ – ΟΥΚΡΑΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 18:00-20:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 21:30-23:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ζ), ΕΡΤ SPORTS
  • 22:00-00:00 | Δ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. ΣΕΡΒΙΑ – ΠΟΛΩΝΙΑ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 02:00-03:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΑΓ. Μ. ΒΡΕΤΑΝΙΑ – ΙΤΑΛΙΑ (Ε), ΕΡΤ3
  • 22:00-00:00 ΕΚΠΟΜΠΗ | HIGHLIGHTS «Η ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ», ΕΡΤ1
  • 00:00-01:30 | Γ’ ΟΜΙΛΟΣ – 5Η ΕΣΘΟΝΙΑ – ΕΛΛΑΔΑ (Ε), ΕΡΤ1

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 

  • 13:00-15:00 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 1 (2Β – 3Α) (Ζ), ΕΡΤ3
  • 15:45-17:45 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 2 (1Α – 4Β) (Ζ), ΕΡΤ1
  • 19:00-21:00 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 3 (1Β– 4Α) (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:45-23:45 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 4 (2Α – 3Β) (Ζ), ΕΡΤ1
  • 23:45-00:45 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:45-02:15 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» (Ε), ΕΡΤ3
  • 13:00-15:00 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 5 (1Γ – 4Δ) (Ζ), ΕΡΤ3
  • 15:45-17:45 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 6 (2Δ – 3Γ) (Ζ), ΕΡΤ1
  • 17:45-18:45 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 19:00-21:00 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 7 (2Γ – 3Δ) (Ζ), ΕΡΤ1
  • 21:45-23:45 | ΦΑΣΗ «16» ΑΓΩΝΑΣ 8 (1Δ – 4Γ) (Ζ), ΕΡΤ3
  • 00:30-01:30 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:30-03:00 | ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» (Ε), ΕΡΤ1

ΔΕΥΤΕΡΑ 12 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» (Ε), ΕΡΤ3
  • 00:00-01:30 | ΑΓΩΝΑΣ ΦΑΣΗ «16» (Ε), ΕΡΤ1

ΤΡΙΤΗ 13 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

  • 11:00-13:00 | ΑΓΩΝΑΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | Α’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-23:30 | Β’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 02:00-03:30 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΤΕΤΑΡΤΗ 14 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ      

  • 11:00-13:00 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | Γ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-23:30 | Δ’ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 00:00-01:00 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 01:00-02:30 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΠΕΜΠΤΗ 15 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ

  • 11:00-13:00 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 01:00-02:30 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

  • 11:00-13:00 | ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | Α’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-23:30 | Β’ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 23:30-00:30 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:30-02:00 | ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ    

  • 11:00-13:00 | ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 00:50-02:20 | ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1

ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ         

  • 11:00-13:00 | ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ3
  • 18:15-20:15 | ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Ζ), ΕΡΤ3
  • 21:30-00:00 | ΤΕΛΙΚΟΣ & ΑΠΟΝΟΜΗ (Ζ), ΕΡΤ1
  • 00:00-00:45 | ΕΚΠΟΜΠΗ « 2022» (Ζ), ΕΡΤ1
  • 02:00-03:30 | ΤΕΛΙΚΟΣ (Ε), ΕΡΤ1
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΒΙΝΤΕΟ
Ακολουθήστε το στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο 
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ