Επικός Αντετοκούνμπο: Πέτυχε 36 πόντους και πήρε 20 ριμπάουντ στη νίκη των Μπακς επί των Σίξερς - iefimerida.gr

Ο Αντετοκούνμπο πανηγυρίζει αγριεμένος
Αγριεμένος εμφανίστηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο απέναντι στους Σίξερς, κάνοντας τρομερή εμφάνιση / Φωτογραφία: AP

Αλλη μία ασύληπτη εμφάνιση έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στο NBA.

Λίγη ώρα μετά τις επιλογές του για το All Star Game, ο Ελληνας άσος έκανε… όργια στο παρκέ, οδηγώντας τους Μιλγουόκι Μπακς σε μία σημαντική νίκη επί των Φιλαδέλφεια Σίξερς με σκορ 112-101.

Τι έκανε ο Greek Freak; Σε 35 λεπτά είχε 36 πόντους (13/25 σουτ, 1 τρίποντο και 9/12 βολές), μάζεψε 20 ριμπάουντ και μοίρασε 6 ασίστ! Από το πρώτο ημίχρονο μάλιστα, είχε σημειώσει το double double, κάνοντας άλλη μία εμφάνιση... MVP.

Παράλληλα είχε και 1 κλέψιμο και μόλις τρία λάθη, κάνοντας μία σπουδαία εμφάνιση και παίρνοντας ρεβάνς για την ήττα που υπέστησαν τα Χριστούγεννα από την Φιλαδέλφεια, στο χειρότερό του παιχνίδι στην φετινή σεζόν.

Πολύ καλός ήταν και πάλι ο Κρις Μίντλετον που σημείωσε 20 πόντους, ενώ για τους ηττημένους, ο Τζοέλ Εμπίντ σημείωσε 19 πόντους σε μια βραδιά με τραγικά ποσοστά (6/26 σουτ), ενώ ο Μπεν Σίμονς είχε 11 πόντους με 14 ριμπάουντ και 9 ασίστ.