ΑΕΚ-Αρης: «Θερμό» επεισόδιο Μελισσανίδη με ανθρώπους των φιλοξενούμενων - iefimerida.gr

ΑΕΚ-Αρης: «Θερμό» επεισόδιο Μελισσανίδη με ανθρώπους των φιλοξενούμενων

Μονομαχία στο παιχνίδι ΑΕΚ - Αρης
Μονομαχία στο παιχνίδι ΑΕΚ - Αρης/ Φωτογραφία: Eurokinissi

Επεισοδιακός ήταν ο ημιτελικός του Κυπέλλου Ελλάδος ανάμεσα σε ΑΕΚ και Αρη στο Ολυμπιακό Στάδιο με την Ενωση να επικρατεί 2-1.

Οι διαιτητές της αναμέτρησης με επικεφαλής τον άρχοντα της συνάντησης, Αρτούρ Σοάρες Ντίας από την Πορτογαλία, παρέμειναν στα αποδυτήρια του ΟΑΚΑ και δεν βγήκαν την προβλεπόμενη ώρα στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το δεύτερο ημίχρονο. Σύμφωνα με το gazzeta.gr κατά την διάρκεια της ανάπαυλας, υπήρξε μεγάλη ένταση ανάμεσα στους παράγοντες των δύο ομάδων.

Συγκεκριμένα, ο ισχυρός άνδρας της Ενωσης, Δημήτρης Μελισσανίδης κατέβηκε στα αποδυτήρια για να εκφράσει τα παράπονά του στον ρέφερι της αναμέτρησης σχετικά με το πέναλτι που δόθηκε υπέρ του Αρη. Σε εκείνο το σημείο, υπήρξε παρέμβαση των φιλοξενούμενων και ακολούθησε «θερμό» επεισόδιο.

Το περιστατικό έγινε μπροστά στα μάτια του διαιτητή, ο οποίος για είκοσι λεπτά παρέμεινε στα αποδυτήρια και ζητούσε να εξομαλυνθεί η κατάσταση για να δώσει συνέχεια στο παιχνίδι. Όταν έκρινε πως τα πνεύματα ηρέμησαν, πάτησε και πάλι χορτάρι και σφύριξε την έναρξη του δευτέρου μέρους