Μουντιάλ 2018: Η Αγγλία στους «8», 4-3 στα πέναλτι την Κολομβία [βίντεο] - iefimerida.gr

Μουντιάλ 2018: Η Αγγλία στους «8», 4-3 στα πέναλτι την Κολομβία [βίντεο]

Ο Χάρι Κέιν σκόραρε από πέναλτι /Φωτογραφία: AP

Σε μια βραδιά θρίλερ στη Μόσχα, η Αγγλία πήρε την πρόκριση στους «8» του Μουντιάλ στη διαδικασία των πέναλτι.

Η Αγγλία με γκολ από πέναλτι του Χάρι Κέιν, κέρδιζε 1-0 την Κολομβία στη Μόσχα, αλλά στο 93' ο Μίνα ισοφάρισε σε 1-1 και οδήγησε το ματς στην παράταση.

Η παράταση δεν είχε γκολ και έτσι ήρθαν τα... πέναλτι. Εκεί ο Οσπίνα απέκρουσε πέναλτι του Χέντερσον, αλλά ο Ουρίμπε σπατάλησε την ευκαιρία για την Κολομβία και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι. Εν συνεχεία ανέλαβε δράση ο Πίκφορντ για την Αγγλία. Επιασε το πέναλτι του Μπάκα και έστειλε την Αγγλία στους «8» (4-3), εκεί που θα αντιμετωπίσει την Σουηδία.