fbpx Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για το Μουντομπάσκετ 2019 -Πότε παίζει η Εθνική, ώρες και ημερομηνίες | ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ | iefimerida.gr
×
ΣΧΟΛΙΑΣΜΟΣ
Tο iefimerida.gr δημοσιεύει άμεσα κάθε σχόλιο. Ωστόσο δεν υιοθετούμε τις απόψεις αυτές καθώς εκφράζουν αποκλειστικά τον εκάστοτε σχολιαστή. Σχόλια με ύβρεις διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Χρήστες που δεν τηρούν τους όρους χρήσης αποκλείονται.
ΜΟΥΝΤΟΜΠΑΣΚΕΤ
ΠΟΤΕ ΠΑΙΖΕΙ Η ΕΘΝΙΚΗ

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα της ΕΡΤ για το Μουντομπάσκετ 2019 -Πότε παίζει η Εθνική, ώρες και ημερομηνίες

Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για τις τηλεοπτικές μεταδόσεις του Μουντομπάσκετ 2019
27|08|2019 | 20:39
Όλα όσα θέλετε να ξέρετε για τις τηλεοπτικές μεταδόσεις του Μουντομπάσκετ 2019 -Φωτογραφία: Eurokinissi

Το Μουντομπάσκετ 2019 ξεκινάει και το τηλεοπτικό πρόγραμμα των μεταδόσεων έχει οριστικοποιηθεί!

Η Εθνική Ελλάδος μπάσκετ η οποία ολοκλήρωσε τα φιλικά παιχνίδια κατακτώντας το τουρνουά Άτλας, βρίσκεται σε όμιλο με αντιπάλους το Μαυροβούνιο, τη Βραζιλία και τη Νέα Ζηλανδία και είναι το μεγάλο φαβορί για την πρόκριση.

Ολο το τουρνουά θα μεταδοθεί από τις τηλεοπτικές συχνότητες της ΕΡΤ, είτε μέσω του ERT SPORTS, είτε μέσω της ΕΡΤ 2, είτε μέσω της ΕΡΤ 3. Τα λιγότερο εμπορικά παιχνίδια θα είναι διαθέσιμα μέσω του ert.gr, στην επίσημη ιστοσελίδα της ΕΡΤ.

Μουντομπάσκετ 2019: Την Κυριακή 1η Σεπτέμβρη η πρεμιέρα της Εθνικής

Η Ελλάδα ρίχνεται στη μάχη του Μουντομπάσκετ την Κυριακή 1η Σεπτεμβρίου στις 15.00, όπου θα αναμετρηθεί με το Μαυροβούνιο. Η συνέχεια θα δοθεί στις 3 του μήνα με τη Βραζιλία και πάλι στις 15.00. Τέλος, την Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου με τη Νέα Ζηλανδία στις 15.00. Σημειώνεται ότι όλα τα ματς της «γαλανόλευκης» θα μεταδοθούν από το ERT SPORTS.

Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντομπάσκετ 2019

Σημειώνεται ότι αν η Εθνική Ελλάδας Μπάσκετ προκριθεί στον επόμενο γύρο θα διασταυρωθεί με τον πέμπτο όμιλο που βρίσκονται οι ΗΠΑ. Στο πρώτο νοκ άουτ, αν φτάσει μέχρι εκεί η Ελλάδα, θα βρει κάποια εκ των Γαλλίας, Γερμανία, Καναδά, Αυστραλίας, Λιθουανίας. Θα συναντήσει δηλαδή ομάδα που θα έχει προχωρήσει από τον έβδομο και τον όγδοο όμιλο.

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Σάββατο 31 Αυγούστου

  • 10.30: Ανγκόλα – Σερβία, ΕΡΤ 2
  • 11.00: Πολωνία – Βενεζουέλα, ert.gr
  • 11.30: Ρωσία – Νιγηρία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Ιράν – Πόρτο Ρίκο, ert.gr
  • 14.30: Φιλιππίνες – Ιταλία, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Κίνα, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: Ισπανία – Τυνησία, ΕΡΤ 2
  • 15.30: Αργεντινή – Νότια Κορέα, ert.gr

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Κυριακή 1 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Καναδάς – Αυστραλία, ert.gr
  • 11.00: Νέα Ζηλανδία – Βραζιλία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Ιορδανία, ert.gr
  • 11.30: Τουρκία – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
  • 14.30: Σενεγάλη – Λιθουανία, ert.gr
  • 15.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: Τσεχία – ΗΠΑ, ΕΡΤ 2
  • 15.30: Γαλλία – Γερμανία, ΕΡΤ 3

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Ιταλία – Ανγκόλα, ΕΡΤ 2
  • 11.00: Βενεζουέλα – Ακτή Ελεφαντοστού, ert.gr
  • 11.30: Νιγηρία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Τυνησία – Ιράν, ert.gr
  • 14.30: Σερβία – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Κίνα – Πολωνία, ΕΡΤ 2
  • 15.30: Πόρτο Ρίκο – Ισπανία, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: Νότια Κορέα – Ρωσία, ert.gr

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Τρίτη 3 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Αυστραλία – Σενεγάλη, ert.gr
  • 11.00: Μαυροβούνιο – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Ιαπωνία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
  • 11.30: Γεωργία – Δομινικανή Δημοκρατία, ert.gr
  • 14.30: Λιθουανία – Καναδάς, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Βραζιλία – Ελλάδα, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: ΗΠΑ – Τουρκία, ΕΡΤ 2
  • 15.30: Ιορδανία – Γαλλία, ert.gr

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Τετάρτη 4 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Ανγκόλα – Φιλιππίνες, ΕΡΤ 2
  • 11.00: Ακτή Ελεφαντοστού – Πολωνία, ert.gr
  • 11.30: Πόρτο Ρίκο – Τυνησία, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Νότια Κορέα – Νιγηρία, ert.gr
  • 14.30: Ιταλία – Σερβία, ΕΡΤ 2
  • 15.00: Βενεζουέλα – Κίνα, ert.gr
  • 15.30: Ρωσία – Αργεντινή, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: Ισπανία – Ιράν, ert.gr

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Πέμπτη 5 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Καναδάς – Σενεγάλη, ert.gr
  • 11.00: Βραζιλία – Μαυροβούνιο, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.30: Τουρκία – Τσεχία, ΕΡΤ 2
  • 11.30: Γερμανία – Ιορδανία, ert.gr
  • 14.30: Λιθουανία – Αυστραλία, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Ελλάδα – Νέα Ζηλανδία, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.30: ΗΠΑ – Ιαπωνία, ΕΡΤ 2
  • 15.30: Δομινικανή Δημοκρατία – Γαλλία, ert.gr

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Παρασκευή 6 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Σάββατο 7 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
  • 15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Κυριακή 8 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Δευτέρα 9 Σεπτεμβρίου

  • 10.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 11.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 11.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS
  • 14.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ert.gr
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 2
  • 15.00: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ 3
  • 15.30: Αγώνας 2ης φάσης ομίλων, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου

  • 14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου

  • 14.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 16.00: Προημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου

  • 14.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS
  • 16.00: Αγώνας κατάταξης 5-8, ΕΡΤ SPORTS

Παρασκευή 13 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.00: Ημιτελικός, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Αγώνας κατάταξης 7-8, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.00: Αγώνας κατάταξης 5-6, ΕΡΤ SPORTS

Τηλεοπτικό πρόγραμμα Μουντομπάσκετ Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου

  • 11.00: Μικρός τελικός, ΕΡΤ SPORTS
  • 15.00: Τελικός, ΕΡΤ SPORTS
ΣΧΟΛΙΑ