Ξύλο σε αγώνα βόλεϊ γυναικών της Α2 -Πιάστηκαν στα χέρια θεατές, παίκτριες πήδηξαν στην κερκίδα [βίντεο] - iefimerida.gr

Επεισόδια σε αγώνα βόλεϊ γυναικών
Επεισόδια σε αγώνα βόλεϊ γυναικών της Α2

Επεισοδιακός ήταν ο αγώνας βόλεϊ μεταξύ του ΖΑΟΝ και των Αμαζόνων για την ημιτελική φάση των πλέι οφ στο πρωτάθλημα Pre League γυναικών.

Το παιχνίδι ήταν κρίσιμο καθώς η νικήτρια ομάδα θα προκρίνονταν στον τελικό όπου εκεί θα διεκδικήσει την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία.

Ο ΖΑΟΝ ήταν μπροστά στο σκορ με 2-1 σετ, ενώ στο 4ο σετ οι Αμαζόνες έκαναν αντεπίθεση για την ισοφάριση στα σετ. Προηγήθηκαν 13-8 στο 4ο σετ, αλλά ο ΖΑΟΝ με σερί πόντων 6-0 προσπέρασε τις Αμαζόνες 14-13. Εχοντας match point, ο προπονητής των Αμαζόνων ζήτησε τάιμ άουτ, αλλά την ίδια ώρα ο βοηθός προπονητή των γηπεδούχων, πανηγύρισε έξαλλα την ανατροπή στο σκορ, κάτι που προκάλεσε την αντίδραση ορισμένων φιλάθλων των Αμαζόνων. Εκεί φίλοι της αντίπαλης ομάδας του είπαν να… ηρεμήσει, με αποτέλεσμα κουβέντα στη κουβέντα να ακολουθήσει σύρραξη με κεφαλοκλειδώματα και μπουνιές. Ακολούθησε πανδαιμόνιο και η σύρραξη γενικεύτηκε, με παίκτριες των δύο ομάδων να ανεβαίνουν στις κερκίδες προκειμένου να ηρεμήσουν την κατάσταση. Μία εκ των παικτριών ήταν έξαλλη καθώς είδε φιλικό της πρόσωπο να δέχεται επίθεση και όρμησε στη κερκίδα, ενώ άλλες παίκτριες κοιτούσαν άναυδες.

Αστυνομία δεν υπήρχε το γήπεδο, αλλά ένα λεπτό μετά ηρέμησαν τα πνεύματα. Αυτή η διακοπή στο match point των γηπεδούχων, τελικά τους στοίχισε ακριβά. Οι Αμαζόνες πήραν τρεις σερί πόντους και ισοφάρισαν σε 2-2 σετ και στη συνέχεια πήραν και το tie break και μαζί το εισιτήριο για τον τελικό του πρωταθλήματος…

Δείτε τα επεισόδια στο 02:01:00 του βίντεο του αγώνα: