Στέφανος Τσιτσιπάς: Νίκησε τον Κόλαρ σε ματς... θρίλερ 4 ωρών -Προκρίθηκε στον 3ο γύρο του Roland Garros - iefimerida.gr

Δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς
Δυσκολεύτηκε πολύ, αλλά τα κατάφερε ο Στέφανος Τσιτσιπάς / AP

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς τα κατάφερε, και έπειτα από έναν αγώνα διάρκειας 4 ωρών ξεπέρασε το εμπόδιο του Ζντένεκ Κόλαρ στο Ρολάν Γκαρός.

Ο Έλληνας σταρ κέρδισε τον Τσέχο νούμερο 134 της παγκόσμιας κατάταξης με σκορ 3-1 σετ (6-3, 7-6, 6-7, 7-6) , αφού αποδείχτηκε πιο ψύχραιμος και αποτελεσματικός στα τάι μπρέικ.

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς (Νο 4) θα αντιμετωπίσει στον 3ο γύρο τον Ιμέρ (Νο 95), ο οποίος νίκησε 3-1 σετ τον Έβανς (Νο 32).