Η Τότεναμ κέρδισε 4-0 την Κρίσταλ Πάλας και έρχεται... Καραϊσκάκη - iefimerida.gr

Η Τότεναμ κέρδισε 4-0 την Κρίσταλ Πάλας και έρχεται... Καραϊσκάκη

Ποδοσφαιριστές της Τότεναμ πανηγυρίζουν γκολ
Η Τότεναμ πέταγε... φωτιές /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: SPURS

Καταιγιστική η Τότεναμ, λίγο πριν ταξιδέψει στην Αθήνα για το ματς με τον Ολυμπιακό στο Champions League, διέλυσε με 4-0 την Κρίσταλ Πάλας, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Premier League.

Η ομάδα του Λονδίνου έπαιξε, κατά διαστήματα, πολύ καλό ποδόσφαιρο και δεν άφησε κανένα περιθώριο στην αντίπαλο της, «καθαρίζοντας» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν πέτυχε και τα τέσσερα γκολ. Ο Σον άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό, το 2-0 έγινε με αυτογκόλ τους Βαν Ααχολτ (21'), ο Σον ξανά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα στο 23ο λεπτό και ο Λαμέλα διαμόρφωσε το τελικό 4-0 στο 42'. Να θυμίσουμε ότι ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει την Τότεναμ στο Καραϊσκάκη την Τετάρτη στις 19:55 για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Champions League.