Super League: Θρίαμβος του Αρη, ισοπέδωσε 4-0 τον Παναθηναϊκό - iefimerida.gr

Super League: Θρίαμβος του Αρη, ισοπέδωσε 4-0 τον Παναθηναϊκό

Πανηγυρισμοί στο γκολ του Ιντέγε
Πανηγυρισμοί στο γκολ του Ιντέγε -Φωτογραφία: MOTION TEAM

Καταιγιστικός ήταν ο Αρης στην αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League παίρνοντας το τρίποντο επικρατώντας με σκορ 4-0.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης δεν άφησε κανένα περιθώριο στην ομάδα του Γιώργου Δώνη και με δύο τέρματα σε κάθε ημίχρονο έκανε πραγματικό πάρτι στη άμυνα των πράσινων που πλέον έχουν μονάχα ένα βαθμό στο εφετινό πρωτάθλημα.

Την αρχή έκανε ο Γιάννης Φετφατζίδης στο 19', με τον Βέλεθ στο 43' να διαμορφώνει το 2-0 όπου ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στο β' ημίχρονο στο σκηνικό δεν ανατράπηκε και ο Αρης με άλλα δύο τέρματα έφτασε στο εμφατικό 4-0. Τόσο ο Ντιγκινί στο 54', όσο και ο Μπράουν Ιντέγε δέκα λεπτά αργότερα χάρισαν μια μοναδική βραδιά σε όσους βρέθηκαν το βράδυ της Κυριακής στο «Κλ. Βικελίδης».

Αρης-Παναθηναϊκός: Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων

ΑΡΗΣ: Koυέστα, Σούντγκρεν, Βέλεθ (83΄Δεληζήσης), Ροζ, Κόρχουτ, Σάσα, Ματίγια, Ντιγκινί, Φετφατζίδης (73΄Μαντσίνι), Γκάμα (63΄Λάρσον), Ιντέγε

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Πούγγουρας, Κολοβέτσιος, Μαυρομάτης (46΄Κολοβός), Ινσούα (68΄Περέα), Γιόχανσον, Δώνης, Ζαχίντ (59΄Χατζηθεοδωρίδης), Χατζηγιοβάννης, Μπουζούκης, Μακέντα