Τελικός Europa League: Στην παράταση το Άιντραχτ Φρανκφούρτης - Ρέιντζερς, 1-1 έληξε η κανονική διάρκεια - iefimerida.gr

Στην παράταση οδηγήθηκε ο τελικός του Europa League

Στην παράταση οδηγήθηκε ο τελικός του Europa league ανάμεσα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης και τη Ρέιντζερς.

Οι δύο ομάδες που διεκδικούν τον τίτλο του Europa League σκόραραν από μια φορά στην επανάληψη (1-1), με αποτέλεσμα μετά τη λήξη των 90 λεπτών και των καθυστερήσεων ο αγώνας να οδηγηθεί στο έξτρα 30λεπτο.

Το πρώτο ημίχρονο είχε λήξει χωρίς σκορ, 0-0. Μένει να φανεί εάν θα χρειαστούν και τα πέναλτι.

Το σκορ στον τελικό της Σεβίλλης άνοιξε για τη σκωτσέζικη ο Αρίμπο στο 57', όταν εκμεταλλεύτηκε το γλίστρημα του Τούτα και βγήκε τετ-α-τετ με τον Τραπ, τον οποίο νίκησε με συρτό σουτ. Οι Γερμανοί ισοφάρισαν στο 68' με τον Μπορέ να νικά από κοντά τον ΜακΓκρέγκο, έπειτα από χαμηλή μπαλιά του Κόστιτς.

Europa League: Δείτε τα γκολ στην κανονική διάρκεια του τελικού