Συντριβή για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο από τους Κλίπερς (129-105) - iefimerida.gr

Συντριβή για τους Μπακς του Αντετοκούνμπο από τους Κλίπερς (129-105)

Γιάννης και Θανάσης Αντετοκούνμπο στο ματς με τους Κλίπερς
Γιάννης και Θανάσης Αντετοκούνμπο σε αγώνα του NBA / Φωτογραφία: AP Photos

Βαριά ήττα υπέστησαν οι Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, στην έδρα των Λος Αντζελες Κλίπερς.

Η παρέα του Καουάι Λέοναρντ αν και βρέθηκε να χάνει 38-26 στην πρώτη περίοδο, γύρισε το ματς και πήραν μάλιστα εύκολη νίκη με σκορ 129-105.

Ο Αντετοκούνμπο, που πήρε ανάσες στο προηγούμενο ματς, ήταν καλός με 32 πόντους (10/21 σουτ με 2 τρίποντα και 10/12 βολές), 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 μπλοκ σε 34 λεπτά συμμετοχής, ωστόσο μόνο ο Χόλιντεϊ βοήθησε επιθετικά (24π.). Αντίθετα, οι Κλίπερς είχαν τέσσερις παίκτες με πάνω από 20 πόντους (Μόρις 25, Λέοναρντ 23, Τζάκσον 20, Κέναρντ 21).

Αρκετό χρόνο συμμετοχής είχε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο που σε σχεδόν 19 λεπτά σημείωσε 7 πόντους, ενώ είχε ακόμη 1 ριμπάουντ και ένα κλέψιμο.