Συγκίνηση: Οι παίκτες της Νίκης Βόλου αφιέρωσαν το γκολ στον Κυριακίδη που «έχασε» τη σύζυγό του [βίντεο]

Οι παίκτες της Νίκης Βόλου αφιέρωσαν το γκολ στον Κυριακίδη που «έχασε» τη σύζυγό του / Φωτογραφία: Eurokinissi

Σε βαρύ κλίμα ξεκίνησε το ματς Νίκη Βόλου-Άρης, για το Κύπελλο Ελλάδος.

Την Κυριακή, μέσω ανακοίνωσης της ομάδας της Θεσσαλίας, γνωστοποιήθηκε πως έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 30 ετών η σύζυγος του αρχηγού Παύλου Κυριακίδη, μετά από πρόβλημα υγείας που αντιμετώπιζε.

Πριν την έναρξη του αγώνα, στον οποίο ο Κυριακίδης έμεινε στον πάγκο, τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή, ενώ οι ποδοσφαιριστές φόρεσαν μαύρα περιβραχιόνια.

Στο 35ο λεπτό του ματς ο Κιάσσος έκανε το 1-1 για τη Νίκη Βόλου, και όλοι οι παίκτες έσπευσαν να αγκαλιάσουν τον Κυριακίδη σε μια όμορφη και συγκινητική στιγμή.