Super League: Απίστευτο θρίλερ στο ΟΑΚΑ, ΑΕΚ-Ατρόμητος 3-2 με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά!

Οι παίκτες της ΑΕΚ πανηγυρίζουν / Φωτογραφία: Eurokinissi

Σε ένα ματς με απίστευτο φινάλε, η ΑΕΚ νίκησε 3-2 τον Ατρόμητο στο ΟΑΚΑ και πλησίασε στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League.

Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο σκορ στο ημίχρονο, η ΑΕΚ γύρισε το ματς σε 2-1 και ενώ όλα έδειχναν ότι θα καθάριζε τη νίκη ήρθε το απρόσμενο. Στο 89' ο Ατρόμητος ισοφάρισε με τον Ανδρούτσο και ενώ όλα έδειχναν ότι θα «τσίμπαγε» βαθμό στο ΟΑΚΑ, ήρθε ο Ολιβέιρα στις καθυστερήσεις να δώσει τη νίκη στην ομάδα του!

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ ήταν ελάχιστα απειλητική και το πλήρωσε στο 20'. Έπειτα από μια υποδειγματική αντεπίθεση, ο Οικονόμου ανέτρεψε τον Ανδρούτσο μέσα στην περιοχή, το πέναλτι εκτέλεσε ο Μανούσος, ο Τσιντώντας απέκρουσε, αλλά στην επαναφορά ο επιθετικός του Ατρομήτου σκόραρε. Η Ένωση εμφανίστηκε μεταμορφωμένη στην επανάληψη και από την είσοδο του Μάνταλου και μετά εδραίωσε την κυριαρχία της. Ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ολιβέιρα, αφού η μπάλα πρώτα βρήκε στο δοκάρι και στη συνέχεια το κεφάλι του Μανδά για να καταλήξει στα δίχτυα, ενώ το 2-1 ήρθε από ένα τραγικό λάθος της άμυνας του Ατρομήτου και ειδικά του Μανδά, καθώς στο γύρισμα του Γούτα ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων έκανε πολύ κακό κοντρόλ με αποτέλεσμα να του κλέψει τη μπάλα ο Ολιβέιρα και να την στείλει στα δίχτυα της κενής εστίας.

Η ΑΕΚ επαναπαύτηκε μετά το 2-1 και το πλήρωσε. Ο Ατρόμητος έφτασε στην ισοφάριση στο 89' με την κοντινή προβολή του Ανδρούτσου, που έκανε το 2-2. Και εκεί που όλα έδειχναν ψυχρολουσία για την Ένωση, ο Ολιβέιρα έδωσε τη λύση: ο Μάνταλος έπιασε την κεφαλιά έπειτα από κόρνερ, ο Πορτογάλος έκανε την προβολή και έγραψε το 3-2!