Super League: «Μίλησε» η ποιότητα του Γκάλο για τον Ατρόμητο -Στο 1-1 με τη Λαμία

Ο Ροντρίγκο Γκάλο πανηγυρίζει το τέρμα του με τη Λαμία/. Φωτογραφία: INTIME NEWS

Σε ένα παιχνίδι που καμία ομάδα δεν είχε κίνητρο, Ατρόμητος και Λαμία αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 για τα πλέι άουτ της Super League.

Οι Περιστεριώτες έκαναν πρεμιέρα στο «μίνι» πρωτάθλημα καθώς ο αγώνας της προηγούμενης εβδομάδας με την Ξάνθη είχε αναβληθεί. Οπως ήταν λογικό άργησαν να βρουν ρυθμό, ενώ οι φιλοξενούμενοι Λαμιώτες -όπως και στο ματς με τον Παναιτωλικό- παρότι δεν κυνηγούν τίποτα έδειξαν τρομερή διάθεση.

Το σκορ διαμορφώθηκε στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου από δύο στημένες φάσεις. Ο Αντέντζο έδωσε αρχικά το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους με κοντινό σουτ στο 42, ενώ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ροντρίγκο Γκάλο μια μια μαεστρική εκτέλεση φάουλ ισοφάρισε για την ομάδα του. Αλλωστε είναι γνωστό πως ο Βραζιλιάνος είναι... βιρτουόζος σε τέτοιες φάσεις.

Στην επανάληψη ο Ατρόμητος με την είσοδο του Ούμπιντες προσπάθησε να γίνει πιο δημιουργικός και είχε την μεγάλη ευκαιρία για να νικήσει, αλλά η κεφαλιά του Ρισβάνη στο 84’ βρήκε στο δοκάρι.

Ατρόμητος - Λαμία 1-1

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μανδάς, Γκάλο, Γούτας, Ρισβάνης, Κιβρακίδης, Χαρίσης (46’ Ούμπιντες), Μπουσούλατζιτς, Ανδρούτσος (74’ Ραμπέγιο), Ντε Πο (65’ Βέλλιος), Μανούσος (87’ Γιακουμάκης), Νταβιώτης (46’ Ενσικουλού)

Λαμία (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Σκόνδρας, Νιάσε, Μπεχαράνο (63’ Μπιανκόνι), Βιγιάλμπα (64’ Μπουλούλης), Ρόμανιτς (90+3’ Τζανετόπουλος), Καραμάνος (46’ Βασιλόγιαννης), Σασί (89’ Σάλιακας)