Super League: Πέρασε (2-3) από τον Βόλο ο Ατρόμητος - iefimerida.gr

Super League: Πέρασε (2-3) από τον Βόλο ο Ατρόμητος

Φάση από το Βόλος-Ατρόμητος
Φάση από το Βόλος-Ατρόμητος/ Φωτογραφία: INTIME NEWS

Σε ένα ωραίο ματς σε γενικές γραμμές, ο Ατρόμητος νίκησε 2-3 τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό για την 6η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League.

Ένας εξαιρετικός Ατρόμητος για ένα ημίχρονο έκανε ό,τι ήθελε τον Βόλο, με αποτέλεσμα να σκοράρει τρία τέρματα, όλα από τον Γιώργο Μανούσο (8', 38', 44') και φαινόταν ότι θα φτάσει σε ρυθμό προπόνησης σε μία άνετη επικράτηση, δυσκολεύτηκε στην επανάληψη.

Αυτό γιατί η ομάδα του Σάββα Παντελίδη εμφανίστηκε ασόβαρη στο δεύτερο ημίχρονο και ο Βόλος εκμεταλλευόμενος τη χαλάρωση των Περιστεριωτών πέτυχαν δύο γκολ με τους Κυζιρίδη (49’) και Τσοκάνη (68’) και μάλιστα λίγο έλειψε στις καθυστερήσεις να πάρει και τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με 10 παίκτες ολοκλήρωσε τον αγώνα ο Ατρόμητος, καθώς ο Ντε Πο αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 87’.

Βόλος-Ατρόμητος 2-3

Βόλος (Στέφανος Ξηροφώτος): Καραγκιόζης (12' Γκαραβέλης), Μήτογλου, Διαμαντής (46' Δημόπουλος), Φερράρι, Λύρατζης, Τσοκάνης, Μαξ, Γκουαροτσένα, Γέντρισεκ, Μουνίθ, Κυζιρίδης (53' Ζοάο)

Ατρόμητος (Σάββας Παντελίδης): Μέγερι - Γκάλο (60' Κιβρακίδης), Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης - Νάτσος, Μπουσουλάτζιτς - Ντε Πο, Ραμπέγιο (71' Ούμπιδες), Ανδρούτσος (88' Στρούγγης) - Μανούσος (72' Γιακουμάκης)