Super League: Πρώτη νίκη για ΠΑΣ Γιάννινα, κέρδισε (1-2) τον Απόλλωνα Σμύρνης στη Ριζούπολη - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα
Φάση από τον αγώνα Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα / ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: INTIMENEWS

Πρώτη νίκη για τον ΠΑΣ Γιάννινα στο πρωτάθλημα της Super League.

Ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχθηκε στη Ριζούπολη τον ΠΑΣ Γιάννινα στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής της Super League, με τους Ηπειρώτες να φεύγουν με τη νίκη χάρη σε ένα εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο.

Ο Παμλίδης άνοιξε το σκορ για την ομάδα των Ιωαννίνων, ενώ ο Ελευθεριάδης έκανε το 0-2 στο 45+3'. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο, έχασαν πέναλτι με τον Φατιόν, ενώ μείωσαν στο σκορ με τον Ιωαννίδη στο τελευταίο δεκάλεπτο. Είχαν και την ευκαιρία να ισοφαρίσουν με έμμεσο στην τελευταία φάση του ματς. Δεν τα κατάφεραν, η αλήθεια όμως ήταν ότι δεν άξιζαν να πάρουν τον βαθμό κόντρα σε έναν καλύτερο ΠΑΣ.

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γ. Παράσχος): Κότσαρης (46' λ. τρ. Βέρχουλτ), Τσαμπούρης, Βιτλής (46' Μουνιέ), Ντομίνγκες, Λισγάρας, Φατιόν, Σλίβκα, Μπαξεβανίδης, Φερνάντεθ (46' Ντάουντα), Τσιλούλης (76' Ιωαννίδης), Μπετινέλι

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Α. Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πεέρσμαν, Κάργας, Παντελάκης, Κάστρο, Σιόντης (90' Εραμούσπε), Ελευθεριάδης (56' Νάουμετς), Λέο Μπαπτίστ, Κρίζμαν (76' Μπρένερ), Παμλίδης (56' Καρτάλης)