Super League: Ο Βόλος... πάγωσε το Αγρίνιο, 1-1 στο 96' τον Παναιτωλικό - iefimerida.gr

Super League: Ο Βόλος... πάγωσε το Αγρίνιο, 1-1 στο 96' τον Παναιτωλικό

Φάση από τον αγώνα Παναιτωλικός-Βόλος
Φάση από τον αγώνα Παναιτωλικός-Βόλος /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο Βόλος πήρε την μπουκιά από το... στόμα του Παναιτωλικού και ισοφάρισε στο 96' για το τελικό 1-1 για την 23η αγωνιστική της Super League.

Στο 42' ο Μουνιέ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του Αγρινίου, αλλά στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Δημόπουλος ισοφάρισε σε 1-1. Ετσι οι γηπεδούχοι έχασαν σημαντική ευκαιρία να πάρουν... ανάσα στη βαθμολογία και παραμένει στο +4 από τον Πανιώνιο που πήρε ισοπαλία με την Ξάνθη στη Νέα Σμύρνη.

Το τελικό αποτέλεσμα σίγουρα δεν αφήνει ικανοποιημένη καμία από τις δύο ομάδες. Βέβαια οι φιλοξενούμενοι έστω και στο τέλος φεύγουν με το βαθμό της ισοπαλίας από το Αγρίνιο.

Παναιτωλικός-Βόλος 1-1

Παναιτωλικός: Φερνάντες, Μαλής, Σίεστεντ, Τζανακάκης, Μάρτιν, Ντάλσιο, Αλβάρες (74’ Ταχάρ), Ρόσα, Ντάουντα (81’ Μπαϊροβιτς), Μουνιέ (86’ Ντουάρτε), Ντίας

Βόλος: Γκαραβέλης, Οικονόμου, Τσίκα, Δημόπουλος, Φερράρι (62’ Κάσες), Ντεντάκης (73’ Λύρατζης), Τσοκάνης (78’ Μπαλογιάννης), Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Τόρες, Μάντζης