Super League: Ο ΠΑΟΚ μίλησε στο τέλος, κέρδισε 2-3 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι - iefimerida.gr

Super League: Ο ΠΑΟΚ μίλησε στο τέλος, κέρδισε 2-3 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Παίκτες του ΠΑΟΚ πανηγυρίζουν γκολ στο Περιστέρι με τον Ατρόμητο
Μεγάλο διπλό του ΠΑΟΚ στο Περιστέρι /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ο ΠΑΟΚ στο τέλος χαμογέλασε!

Ο ΠΑΟΚ είδε τον Ατρόμητο να επιστρέφει και να του στήνει «μπλόκο» με δύο γκολ του Βέλλιου αλλά ο Κρέσπο του έδωσε το φιλί της ζωής στις καθυστερήσεις (2-3). Ακυρώθηκε σωστά γκολ του Βαρέλα με το VAR. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έκανε έτσι το 3/3 στο πρωτάθλημα, ενώ ο Ατρόμητος μετά τις δυο ισοπαλίες στα δυο πρώτα ματς, ηττήθηκε για πρώτη φορά φέτος.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης προηγήθηκε με τα γκολ των Ακπομ (17') και Μάτος (22'), αλλά οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δύο γκολ του Βέλλιου (45', 52'). Ο Βαρέλα πέτυχε γκολ στο 88ο λεπτό, αλλά το VAR τον «συνέλαβε» σε θέση οφσάιντ, για έρθει στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Κρέσπο να χαρίσει τη μεγάλη νίκη στους πρωταθλητές. Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος και δεν άργησε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο 17ο λεπτό ο Πέλκας έκανε εξαιρετική ατομική ενέργεια, περνώντας τους αντιπάλους του, έκανε το γύρισμα με τον Ρισβάνη να βρίσκει την μπάλα, αυτή να χτυπάει στο κεφάλι του Θεοδωράκη και στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια να στρώνεται στον Άκπομ που σκόραρε σε κενή εστία.

Οι ενδεκάδες στο Ατρόμητος-ΠΑΟΚ 2-3

Ατρόμητος: Θεοδωράκης, Νάτσος, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης, Μάντσον, Χαρίσης (89' Ουγκράι), Καχίλα (75' Μπαένα), Μανούσος (80' Ενσικουλού), Ρόσα, Βέλλιος

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Βαρέλα, Κρέσπο, Γιαννούλης, Εσίτι (60' Ελ Καντουρί), Μίσιτς, Λημνιός, Μπίσεσβαρ (60' Ζαμπά), Πέλκας (79' Σβιντέρσκι), Ακπόμ