Super League: O Ατρόμητος νίκησε (2-1) τον Αστέρα Τρίπολης με δύο γκολ του Μανούσου

Σημαντική νίκη για τον Ατρόμητο -Φωτογραφία: Eurokinissi

Ο Ατρόμητος πήρε τη νίκη στο Περιστέρι από τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1, για την 17η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 76ο λεπτό με τον Μανούσο, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 78ο λεπτό με τον Μπαράλες.

Ο φορ των γηπεδούχων δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα, σκόραρε εκ νέου στο 90ο λεπτό με πέναλτι και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του

Ο Ατρόμητος με τη νίκη του αυτή ανέβηκε στην 6η θέση της κατάταξης με 22 βαθμούς, ενώ ο Αστέρας παρέμεινε στην 12η με 15β. Ο αγώνας στο πρώτο 45λεπτο δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, σε αντίθεση με την επανάληψη, όπου είχαμε τρία τέρματα αλλά και αρκετές ευκαιρίες από τις ομάδες.