Super League: Νίκη με ανατροπή για τον Βόλο, 2-1 τον Πανιώνιο - iefimerida.gr

Super League: Νίκη με ανατροπή για τον Βόλο, 2-1 τον Πανιώνιο

Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Βόλος Πανιώνιος
Στιγμιότυπο από την αναμέτρηση Βόλος-Πανιώνιος /Φωτογραφία: EUROKINISSI

Νίκη με ανατροπή στο 87' πήρε ο Βόλος απέναντι στον Πανιώνιο για την 14η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι μπορεί να βρέθηκαν με την πλάτη στον τοίχο όταν ο Πανιώνιος άνοιξε το σκορ στο 27' με τέρμα του Δημήτρη Εμμανουηλίδη, ωστόσο με 2 γκολ στο β΄ημίχρονο κατάφεραν και έφεραν τα πάνω κάτω στην αναμέτρηση και πήραν τελικά το πολύτιμο τρίποντο ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Το έναυσμα για την ανατροπή έδωσε ο Μουνίθ στο 74' μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο έκανε ο Ευαγγέλου, ο οποίος λίγο αργότερα (83') αποβλήθηκε από την αναμέτρηση. Την λύτρωση για την ομάδα του Βόλου με το τελικό 2-1 έφερε ο Τσοκάνης με κεφαλιά τα τελευταία λεπτά του ματς και συγκεκριμένα στο 87'.

Βόλος-Πανιώνιος: Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Βόλος (Βίκτορ Μπασάντρε): Μελίσσας, Ντεντάκης, Δημόπουλος (26' Διαμαντής), Τσίκα, Φεράρι, Τσοκάνης, Μαξ, Τόρες, Ζοάο (82' Τσαούσης), Μουνίθ, Μάντζης (92' Λύραντζης)

Πανιώνιος (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Μαλέρμπ, Παπαγεωργίου, Σταυρόπουλος, Ευαγγέλου, Λυμπεράκης, Κόρμπος, Οικονομίδης, Εμμανουηλίδης (63' Ρέντζας), Παπανικολάου (82' Μιλόγεβιτς), Άρτσε (70' Τσιλούλης), Αραμπούλι