Super League: Επεισοδιακή νίκη του Απόλλωνα στο Αγρίνιο, 1-0 τον Παναιτωλικό - iefimerida.gr

Super League: Επεισοδιακή νίκη του Απόλλωνα στο Αγρίνιο, 1-0 τον Παναιτωλικό

Super League: Επεισοδιακή νίκη του Απόλλωνα στο Αγρίνιο, 1-0 τον Παναιτωλικό/ Φωτογραφία: intime news

Μεγάλη νίκη πήρε ο Απόλλων Σμύρνης στην έδρα του Παναιτωλικού επικρατώντας με 1-0 για την 13η αγωνιστική της Super League.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία πήρε παρθενικό διπλό στο Αγρίνιο, σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας, χάρη στο γκολ του Μαρκ Φερνάντεθ στο 34ο λεπτό και έδειξε πως επέστρεψε για να… μείνει! Κυνικό ματς των φιλοξενούμενων, που έφτιαξαν λιγοστές φάσεις και πήραν τη δεύτερη εκτός έδρας νίκη τους και παρέμειναν αήττητοι για τέταρτο σερί ματς μακριά από το γήπεδό τους.

Έμειναν με το… αχ οι γηπεδούχοι, που βρήκαν το γκολ της ισοφάρισης με τον Μεντόσα στο 73ο λεπτό, αλλά μετά από… επτάλεπτη εξέταση του VAR το γκολ δεν μέτρησε σωστά αφού στην εκκίνηση της φάσης οι παίκτες του Παναιτωλικού δεν είχαν εκτελέσει σωστά το οφσάιντ και η μπάλα κυλούσε!

Στους 12 βαθμούς πλέον η Ελαφρά Ταξιαρχία που μπορεί να νιώθει ακόμη πιο άνετη, ενώ έχει και ματς λιγότερο, το εντός έδρας που είχε αναβληθεί με την Λαμία! Έμεινε στους 8 ο Παναιτωλικός που το πάλεψε αλλά δημιουργικά ήταν κακός και έφτιαξε ελάχιστες φάσεις σε όλο το παιχνίδι!

Παναιτωλικός-Απόλλων Σμύρνης 0-1

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα (88΄ Ρεζά), Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Βάντερσον, Τσιγγάρας (87΄ Περέιρα), Ντίας, Ντουάρτε (71΄ Μεντόσα), Αριγίμπι (54΄ Γιάκολις), Μάζουρεκ (54΄ Ταχάρ), Βέργος.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιώργος Παράσχος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης, Φατιόν, Σλίβκα, Μπεντινέλι (81΄ Μουνιέ), Κολ (90΄ Μπρούτσιτς), Φερνάντεθ (64΄ Τσιλούλης), Ιωαννίδης (63΄ Ντάουντα).