Super League: Με Ντέλετιτς πήρε τη νίκη (1-0) επί του Βόλου ο Αστέρας Τρίπολης - iefimerida.gr

Super League: Με Ντέλετιτς πήρε τη νίκη (1-0) επί του Βόλου ο Αστέρας Τρίπολης

O Μίλος Ντέλετιτς οδήγησε σε ένα ακόμα τρίποντο τον Αστέρα Τρίπολης
O Μίλος Ντέλετιτς οδήγησε σε ένα ακόμα τρίποντο τον Αστέρα Τρίπολης/ Φωτογραφία: InTime News

Ο Αστέρας Τρίπολης πήρε μια μεγάλη νίκη με 1-0 στην έδρα του Βόλου για την 24η αγωνιστική της Super League.

Ο Μίλος Ντέλετιτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης καθώς ήταν εκείνος που με δικό του τέρμα διαμόρφωσε το αποτέλεσμα. Με αυτό το τρίποντο μάλιστα η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς ανέβηκε στην έκτη θέση, ισοβαθμεί με την Ξάνθη και… βλέπει την είσοδό στα play-off ως ένα πολύ εφικτό σενάριο.

Όσον αφορά στην εικόνα του παιχνιδιού, δεν χρίζει μεγάλης ανάλυσης καθώς το θέαμα ήταν πενιχρό. Φάσεις δεν υπήρχαν και οι δυο ομάδες ήταν επικεντρωμένες ως προς το πως θα κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα. Μετά το πρώτο μισάωρο, οι Αρκάδες πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων και έχασαν κάποιες σημαντικές ευκαιρίες. Στο 35’ ο Μπαράλες είδε την κεφαλιά του να βρίσκει στο δεξί δοκάρι, αμέσως μετά ο Τσίκα έσωσε την ομάδα του πριν περάσει η μπάλα την γραμμή από σουτ του Κρέσπι, ενώ στο 37’ η κεφαλιά του Σουάρεθ έφυγε λίγο άουτ. Το ημίχρονο, πάντως, έληξε δίχως τέρματα

Οι Αρκάδες, βρήκαν το γκολ που τους έδωσε το τρίποντο στο Πανθεσσαλικό στο 85ο λεπτό, όταν ο Χαουρέγκι έδωσε εξαιρετικά την μπάλα στον Ντέλετιτς και ο δεύτερος νίκησε εξ' επαφής τον Γκαραβέλη.

Βόλος - Αστέρας Τρίπολης 0-1

Βόλος (Α. Γκαγιέγκο): Γκαραβέλης, Τσίκα, Δημόπουλος, Λύρατζης (80' Κάσες), Τσαούσης, Κανταμουρό (46' Τόρες), Τσοκάνης, Μπαλογιάννης, Μουνίθ, Γκουαροτσένα, Γέντρισεκ (64' Ντεντάκης)

Αστέρας Τρίπολης (Μ. Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ορτέγκα, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Βαλιέντε, Μουνάφο, Μαρκ Φερνάντεθ (80' Χαουρέγκι), Ντέλετιτς (90' Τασουλής), Κρέσπι (57' Μπόρχα Φερνάντεθ), Μπαράλες