Super League: Μόνη στην κορυφή η ΑΕΚ, ο ΠΑΟΚ δεύτερος με -2, τρίτος ο Παναθηναϊκός, στο -8 ο Ολυμπιακός - iefimerida.gr

Οι Big 4 μετά τα ντέρμπι της Κυριακής (31/3)
Οι Big 4 μετά τα ντέρμπι της Κυριακής (31/3) / Φωτογραφίες INTIME

Η ΑΕΚ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League μετά και την ολοκλήρωση της 2ης ημέρας των play offs.

Η Ένωση είναι η μοναδική ομάδα με δύο νίκες σε ισάριθμα ματς στα play offs αφού μετά τη Λαμία στην πρεμιέρα, κέρδισε 1-0 τον Ολυμπιακό στη Νέα Φιλαδέλφεια και έφτασε στους 65 βαθμούς.

Ο Ολυμπιακός μπορεί να ήταν καλύτερος στο 2ο ημίχρονο του αγώνα στη Νέα Φιλαδέλφεια αλλά βρήκε τοίχος που λέγεται Αθανασιάδης, ο οποίος «κατέβασε ρολά»

Στις καθυστερήσεις ο Ελίασον έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα στο 90+1', μετά από ασίστ του Μάνταλου. Πλέον η ΑΕΚ βλέπει το παιχνίδι της Τετάρτης με τον Παναθηναϊκό στην Λεωφόρο με στόχο το 3χ3 και έχοντας διαφορά 6 βαθμών από τους πράσινους.

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με δύο ήττες στα play offs και είναι στο -8 από την κορυφή.

Νωρίτερα ο ΠΑΟΚ πέτυχε μεγάλο διπλό στη Λεωφόρο, κάνοντας την πρώτη του νίκη στα play offs επικρατώντας 3-2 του Παναθηναϊκού. Ο Ντεσπόντοφ άνοιξε μόλις στο 2΄το σκορ, ο Μπερνάρ ισοφάρισε αλλά ο ΠΑΟΚ με Τόμας και Σβαμπ έφτασε στο 3-1.

Ο Βραζιλιάνος πέτυχε στο φινάλε το 2ο γκολ του και μείωσε σε 3-2 για τον Παναθηναϊκό ο οποίος δεν εκμεταλεύτηκε τη νίκη στο «Καραϊσκάκης» στη πρεμιέρα των Play Offs. Στη Θεσσαλονίκη ο Άρης μέσα σε 4 λεπτά πέτυχε 3 γκολ και κέρδισε 3-1 τη Λαμία.