Super League: «Λευκή» ισοπαλία για ΟΦΗ και Λάρισα στην Κρήτη -Πρωταγωνιστής ο Κρίστινσον - iefimerida.gr

Φάση από τον αγώνα ΟΦΗ-ΑΕΛ
Φάση από τον αγώνα ΟΦΗ-ΑΕΛ / Φωτογραφία: Eurokinissi

Η ΑΕΛ άντεξε στην πίεση του ΟΦΗ, έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον τερματοφύλακά της, Κρίστινσον, και πήρε τον πολύτιμο βαθμό στην Κρήτη στο ματς κόντρα στον ΟΦΗ (0-0), στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Super League.

Οι δύο ομάδες συνεχίζουν να μάχονται για μια θέση στην πρώτη εξάδα και τη συμμετοχή στα πλέι οφ.
Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι από τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι ήταν πιο προσεκτικοί και ήθελαν να χτυπήσουν στις αντεπιθέσεις. Η ΑΕΛ είχε νωρίς και μια απώλεια, με τον Μασούρα να τραυματίζεται στο 24ο λεπτό και να δίνει τη θέση του Μπούστος.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο πρώτο 45λεπτο ανήκε στο ΟΦΗ, όταν μετά από άψογο κοντρόλ και σουτ του Βαζ στην κίνηση, μέσα και δεξιά από την περιοχή, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Κρίστινσον.