Super League: Λαμία και ΑΕΚ στο 2-2 με το μυαλό στο Κύπελλο - iefimerida.gr

Super League: Λαμία και ΑΕΚ στο 2-2 με το μυαλό στο Κύπελλο

Ο Μάνταλος στο ματς της ΑΕΚ με την Λαμία
Χωρίς νικητή το Λαμία-ΑΕΚ /ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: EUROKINISSI

Ωραίο παιχνίδι στη Φθιώτιδα χωρίς νικητή στο Λαμία-ΑΕΚ.

Ισόπαλο 2-2 έληξε το ματς στη Λαμία μεταξύ της τοπικής ομάδας και της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Super League, μετά από πολύ καλό παιχνίδι. Η ομάδα της Αθήνας προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μάνταλο, στη συνέχεια η Λαμία αντεπιτέθηκε και ανέτρεψε το σκορ με δύο γκολ του Χερόνιμο Μπαράλες (33' πεν., 53'), για να ισοφαρίσει στο τελικό 2-2 ο Λούκας Μπογέ στο 67ο λεπτό. Στην Ενωση είναι έξαλλοι με τη διαιτησία του Σκουλά για το πέναλτι που έδωσε στη Λαμία και για τις πολλές κίτρινες κάρτες.

Οι ενδεκάδες στο Λαμία-ΑΕΚ

ΛΑΜΙΑ (Μάκης Χάβος): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Σκαρντοβέλι, Μπεχαράνο (73' Μπλάζιτς), Δημούτσος, Μπερτόγλιο (81' Τομάς), Ασούμπρε, Καραμάνος, Μπαράλες (78' Ρόμανιτς).

ΑΕΚ (Μανόλο Χιμένεθ): Μπάρκας, Μπακάκης, Τσόσιτς, Σβάρνας, Χουλτ, Κρίστιτσιτς (86' Γιαννιώτας), Σιμόες, Μάνταλος, Μπακασέτας (66' Μπογέ), Κλωναρίδης (λ.τρ. 31' Αλμπάνης), Πόνσε.