Super League: Καταιγιστικός ο Ολυμπιακός, «καθάρισε» εύκολα τον Πανιώνιο (4-0)

Χασάν και Ελ Αραμπί πανηγυρίζουν / Φωτογραφία: Eurokinissi

Πατώντας... γκάζι από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ολυμπιακός επικράτησε 4-0 του Πανιωνίου και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας της Super League.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είναι χαρακτηριστικό ότι προηγούνταν 3-0 στο 9'! Το σκορ άνοιξε στο 4' ο Χασάν με δυνατό σουτ μετά από τρομερή πάσα του Βαλμπουενά, στο 6' ο Ελ Αραμπί σκόραρε από κοντά μετά από λάθος του Κότνικ και στο 9' ο Φορτούνης έκανε το 3-0 με μαγική ενέργεια.

Πριν βγει το ημίχρονο, οι Πειραιώτες πέτυχαν και τέταρτο γκολ. Ο Ρέτσος γύρισε λάθος την μπάλα στον Κότνικ, ο Ελ Αραμπί πρόλαβε, πέρασε τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου και σε κενό τέρμα έκανε το 4-0.

Στο β' ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε κατακόρυφα, με αποτέλεσμα το σκορ να μην αλλάξει.