Super League: Καταιγίδα ο Ολυμπιακός, νίκησε 6-0 στη Λαμία

Super League: Καταιγίδα ο Ολυμπιακός, νίκησε 6-0 στη Λαμία/ Φωτογραφία: Intime News

Σαν καταιγίδα πέρασε από τη Λαμία ο Ολυμπιακός επικρατώντας με το εκκωφαντικό 6-0 της τοπικής ομάδας για την 12η αγωνιστική της Super League.

O Ολυμπιακός λίγες μέρες πριν το ντέρμπι με την ΑΕΚ, διέλυσε με 6-0 τη Λαμία έχοντας έξι διαφορετικούς σκόρερ. Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Ελ Αραμπί, Σουντανί, Κάιπερς, Μασούρας τα γκολ. Έχασε πέναλτι ο Ντέλετιτς.

Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο, αφού η μπάλα κολλούσε λόγω της βροχής που είχε πέσει, ο Ολυμπιακός δεν έδειξε να επηρεάζεται. Ο πρωτοπόρος του πρωταθλήματος, με τρία γκολ στο ά και άλλα τρία στο β΄ μέρος, έκανε επίδειξη δύναμης και πανηγύρισε την 9η νίκη του σε 10 αγώνες, καθώς μετρά και μια ισοπαλία. Το σκορ άνοιξε στο 13΄ ο Ανδρέας Μπουχαλάκης, ακολούθησαν τα γκολ των Γιαν Εμβιλά (33΄) και Γιουσέφ Ελ-Αραμπί (35΄).

Στο 82ο λεπτό, ο Σουντανί ευστόχησε από την άσπρη βούλα κι ενώ ο Σαραμαντάς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73ο λεπτό, αφήνοντας με 10 παίκτες την ομάδα του Μπάμπη Τενέ. Με κεφαλιά ο Κάιπερς στο 83΄ διαμόρφωσε το 5-0 και ο Μασούρας στο 87ο λεπτό… έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Λαμία-Ολυμπιακός 0-6

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Θεοδωρόπουλος, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Παλαβαντισβίλι (46΄ Τσούκαλος), Προβυδάκης, Μπουλούλης (46΄ Βασιλακάκης), Ντέλετιτς (85΄ Βασίλης), Ζιούλης, Ρόμανιτς, Αραμπούλι (85΄ Βλαχομήτρος)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια (65΄ Ανδρούτσος), Σεμέδο (66΄ Παπαδόπουλος), Σισέ, Χολέμπας, Εμβιλά (46΄ Πέπε), Μπουχαλάκης, Τιάγκο Σίλβα (75΄ Κάιπερς), Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Αραμπί (62΄ Σουντανί)