Super League: Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ, 3-2 τον Βόλο - iefimerida.gr

Super League: Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΚ, 3-2 τον Βόλο

Οι παίκτες της ΑΕΚ πανηγυρίζουν ένα από τα τρία γκολ που πέτυχαν
Οι παίκτες της ΑΕΚ πανηγυρίζουν ένα από τα τρία γκολ που πέτυχαν / Φωτογραφία: Eurokinissi

Η ΑΕΚ ξεπέρασε το εμπόδιο του Βόλου, στο γήπεδο της Ριζούπολης, για την 7η αγωνιστική της Super League (3-2), σε ένα ματς που είχε πέντε γκολ και πολλές συγκινήσεις.

Το σκορ άνοιξε για τον Βόλο ο Τόρες στο 24' με υπέροχο τακουνάκι, αλλά επτά λεπτά αργότερα, στο 31', ο Λιβάγια από κοντά με αριστερό πλασέ ισοφάρισε για την ΑΕΚ. Στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου αποβλήθηκε ο Μουνίθ του Βόλου για επικίνδυνο παιχνίδι, με αποτέλεσμα η Ένωση να παίξει με παίκτη παραπάνω στο β' ημίχρονο.

Τον γόρδιο δεσμό έλυσε ο Μάνταλος με πέναλτι στο 75', σε ανατροπή του Ολιβέιρα από τον τερματοφύλακα του Βόλου, Γκαραβέλη, ενώ τρία λεπτά αργότερα (78') ξανά ο Μάνταλος με συρτό σουτ έκανε το 3-1. Το μόνο που κατάφερε ο Βόλος ήταν να μειώσει στο 83' με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημόπουλου, που κόντραρε στο τείχος και η μπάλα ξεγέλασε τον Τσιντώτα.