Super League: Το πήρε... πάνω του ο Ελ Αραμπί, 4-1 ο Ολυμπιακός τον Βόλο - iefimerida.gr

Super League: Το πήρε... πάνω του ο Ελ Αραμπί, 4-1 ο Ολυμπιακός τον Βόλο

Super League: Το πήρε... πάνω του ο Ελ Αραμπί, 4-1 ο Ολυμπιακός τον Βόλο/ Φωτογραφία: intime news

Ο Βόλος έβαλε δύσκολα στον Ολυμπιακό, όμως οι Πειραιώτες με πρωταγωνιστή τον «killer» Γιουσέφ Ελ Αραμπί καθάρισε το ματς νικώντας με 4-1 τους Θεσσαλούς για την 11η αγωνιστική της Super League.

Ο Βόλος έβαλε νωρίς δύσκολα στον Ολυμπιακό και μάλιστα προηγήθηκε στο 11’ με το εύστοχο πέναλτι του Μπαριέντος, αλλά μετά το 30’ ο πρωτοπόρος έπαιξε σύμφωνα με τις δυνατότητες του και με τον Μασούρα να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, η ψυχολογία άλλαξε. Ο Μαρτίνς φρέσκαρε την ομάδα του στην επανάληψη και με δύο γκολ του Ελ Αραμπί στο 67’ και στο 80’ και στο 90+1’ με άψογο τελείωμα έφτασε σε μια άνετη και εμφατική νίκη με 4-1, από ασίστ του Τιάγκο Σίλβα.

Ο Πορτογάλος που πήρε την θέση του Φορτούνη στο 80’ πρόλαβε να βγάλει ασίστ στο 4-1 στις καθυστερήσεις, έκανε την πρώτη του επίσημη εμφάνιση. Με την ήττα αυτή ο Βόλος γνώρισε την πρώτη του εκτός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα με βαρύ σκορ, παρά το γεγονός πως μέχρι τα μισά του β’ μέρους, ήταν στην ισοπαλία.

Ο Ελ Αραμπί εκτινάχθηκε με το χατ-τρικ που σημείωσε στα οκτώ γκολ στο πρωτάθλημα σε εννέα αναμετρήσεις και οδηγεί την κούρσα στον πίνακα των σκόρερ, ενώ πολύ καλή παρουσία είχε και ο Μασούρας που είχε φάσεις, ένα γκολ και συμμετοχή στη φάση του τρίτου. Από μια ασίστ ο Μπουχαλάκης και ο Φορτούνης, για τον Ολυμπιακό που πλέον βρίσκεται στο +2 από τον Άρη με ματς λιγότερο.

Ολυμπιακός-Βόλος 4-1

Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα, Σεμέδο, Μπα (59’ Σισέ), Βινάγκρε (46’ Χολέμπας), Ντρέγκερ (5’ λ. τρ. Ραντζέλοβιτς), Καμαρά, Μπουχαλάκης (58’ Πέπε) , Φορτούνης (81’ Τιάγκο Σίλβα), Μασούρας, Βρουσάι, Ελ Αραμπί

Βόλος: Γκαραβέλης, Ντεντάκης (75’ Κιάκος), Φεράρι, Σάντσες, Δουβίκας, Ουάρντα (68’ Περέα), Μαρτίνες, Μπαριέντος (19’ λ. τρ. Νίνης), Κολόμπο, Ριένστρα, Μπαρτόλο