Super League: Σκηνές χάους στο ΠΑΟΚ-Αρης -Ντου οπαδών στον αγωνιστικό χώρο, βροχή φωτοβολίδων

Τα επεισόδια στον αγώνα ΠΑΟΚ-Αρης / Φωτογραφία: EUROKINISSI

Διεκόπη προσωρινά στο 92ο λεπτό το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Αρη στην Τούμπα, με τους φίλους των γηπεδούχων να πετούν φωτοβολίδες και καπνογόνα στον αγωνιστικό χώρο.

Ολα ξεκίνησαν όταν δύο πυρσοί από την κερκίδα εκτοξεύθηκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Σκηνή από το γήπεδο της Τούμπας / Φωτογραφία: Eurokinissi

Δευτερόλεπτα αργότερα υπήρξε εισβολή οπαδών του ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο, με τους παίκτες του Άρη να κατευθύνονται αμέσως προς τα αποδυτήρια, ενώ δυνάμεις των ΜΑΤ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και παρατάχθηκαν μπροστά από τη Θύρα 4, έχοντας μάλιστα και συγκρούσεις με οπαδούς. Από αυτές υπήρξαν έπειτα τέσσερις συλλήψεις.

Λίγο μετά, ακούστηκαν δεκάδες κροτίδες από το γήπεδο. Όπως φαίνεται και από την τηλεόραση, η περιοχή του Αλέξανδρου Πασχαλάκη είχε γεμίσει αντικείμενα.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ, από την άλλη, περίμεναν μερικά λεπτά και παρακολουθούσαν τα γεγονότα, ωστόσο ο διαιτητής τους έδωσε εντολή να πάνε στα αποδυτήρια.

Σκηνή από το γήπεδο της Τούμπας / Φωτογραφία: ΙΝΤΙΜΕ ΝΕWS

Το σκορ στο λεπτό που συνέβησαν όλα αυτά ήταν 0-1 με τον Αρη να έχει το προβάδισμα με γκολ του Μαντσίνι από το πρώτο μέρος.

Αφού το γήπεδο άδειασε εντελώς, οι διαιτητές έδωσαν εντολή να συνεχιστεί το παιχνίδι για τα λιγοστά λεπτά που απέμειναν. Τελικός νικητής ο Άρης, με σκορ 1-0.